22 czerwca 2024

Stylowa elektryczność w Twoim domu

2 min read
Stylowa elektryczność w Twoim domu

Stylowa elektryczność w Twoim domuW latach 70 i 80-tych ubiegłego wieku zaczęło powstawać wiele budynków wielorodzinnych w całej Polsce. Bloki i wieżowce rosły na potęgę. Niestety wraz z ilością nowych mieszkań nie szła ich jakość. Bylejakość była często najlepszym określeniem dla lokali oddawanych przyszłym mieszkańcom.

Dziś wygląda to zupełnie inaczej. Nowy dom czy mieszkanie musi być dobrze zbudowane i odpowiednio wykończone. Kable nie mogą wystawać ze ścian, zaś gniazdka powinny być solidnie zamontowane a przede wszystkim czyste i bezpieczne.  Warto podkreślić, że obecnie na rynku istnieje szeroka gama osprzętu elektroinstalacyjnego, który jest nie tylko praktyczny ale również elegancki. Jeśli urządzasz lub remontujesz mieszkanie warto się nim zainteresować.

Gniazdka

Obecnie w sklepach dostępnych jest wiele różnych gniazdek elektrycznych. Większość z nich wygląda bardzo podobnie, niemniej jednak warto dokładniej się im przyjrzeć. Różnią się one nie tylko kolorem, co jest najwidoczniejsze, ale również materiałami z jakich są wykonane i właściwościami, które posiadają. Doskonałym tego przykładem są gniazdka z serii OSPEL Impresja. Gniazda tej firmy charakteryzują się eleganckim wyglądem, ale to nie koniec ich zalet. Poza walorami estetycznymi są one również bardzo bezpieczne. Posiadają bolec uziemiający, który pod naciskiem wyłącza dopływ prądu, a co za tym idzie zmniejsza ryzyko porażenia. Gniazda te są wyposażone w dodatkową osłonę zewnętrzną, która chroni je m.in. przed wilgocią.

Łączniki

Firma OSPEL ma w swojej ofercie również dużą ilość różnego typu łączników. Charakteryzują się one możliwością zainstalowania podtynkowego, co sprawia, że nie wypadają z gniazd. Nie pojawia się więc problem z włącznikiem świtała dyndającym na jednym kabelku i rzucającym co chwila iskierki. Dzięki łącznikom OSPEL korzystanie z oświetlenia czy innych elektrycznych urządzeń jest wygodne i bezpieczne. Warto wspomnieć również o szerokiej gamie kolorystycznej łączników. Poza standardowym białym kolorem do wyboru są m.in. łączniki szare a nawet podświetlane. Całą gamę produktów OSPEL można zobaczyć na stronie https://elektrycznie.pl/grupa/ospel/.

Powyżej wymieniliśmy jedynie gniazda i łączniki, jednak wszyscy znawcy tematu wiedzą, że to tylko początek długiej listy osprzętu elektrycznego, który jest niezbędny do ułożenia bezpiecznej sieci elektrycznej w domu. Zachęcamy do dokładniejszego zapoznania się z ofertą OSPEL, ponieważ wszelkie artykuły tego producenta spełniają najwyższe standardy jakie są wymagane na rynku budowlanym.

1 thought on “Stylowa elektryczność w Twoim domu

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.