15 kwietnia 2024

Uszczelnienia do przemysłu spożywczego – gdzie kupować?

2 min read
uszczelnienia

W przemyśle spożywczym stosowana jest szeroka gama uszczelnień, które wchodzą w skład maszyn używanych w zakładach pracy. Gdzie można je zamawiać?

Przemysł spożywczy – jakie uszczelnienia są w nim stosowane?

Współczesne zakłady przemysłowe w branży spożywczej wykorzystują coraz częściej nowoczesne rozwiązania technologiczne. Zaliczają się do ich przede wszystkim linie produkcyjne, sortujące, maszyny produkcyjne, stosowane do pakowania produktów.

W maszynach używanych w przemyśle spożywczym duże znaczenie ma ich właściwe uszczelnienie. Właśnie dlatego uszczelnienia do przemysłu spożywczego są tak różnorodne.

Jednocześnie uszczelki dla przemysłu spożywczego muszą być dopuszczone do kontaktu z żywnością, dlatego też nie można zastosować w tym przypadku każdego typu uszczelki, która dostępna jest na sprzedaż. W tym przypadku stosowane są uszczelki odpowiedni certyfikowane, spełniające normy FDA. Do ich wykonania najczęściej stosowany jest silikon, który może mieć kontakt z żywnością.

Rodzaje uszczelnień stosowanych w przemyśle spożywczym

W przemyśle spożywczym stosuje się różne rodzaje uszczelek, które można podzielić na poniższe kategorie:

  • Uszczelki samozaciskowe

  • Uszczelki toczone

  • Uszczelki do hydrauliki siłowej

  • Pierścienie uszczelniające, w tym oringi, simmeringi

  • Uszczelnienia do wałów obrotowych

  • Uszczelnienia wycinane, frezowane

  • Płyty oraz taśmy uszczelniające

Uszczelnienia do przemysłu spożywczego na wymiar

Jeżeli wśród dostępnych uszczelek przeznaczonych do użytku w przemyśle spożywczym nie można znaleźć odpowiedniego modeli, rozwiązaniem są uszczelnienia do przemysłu spożywczego przygotowane na wymiar.

Firmy, które zajmują się produkcją uszczelek, mogą wykonać odpowiednie materiały tego typu dopasowane specjalnie do potrzeb klientów. Wystarczy tylko dostarczyć informacje dotyczące potrzebnego uszczelnienia, a firma będzie mogła wykonać je we wskazanym wariancie.

Gdzie zakupić uszczelnienia dla przemysłu spożywczego?

Obecnie uszczelnienia do przemysłu spożywczego można kupować bezpośrednio u ich producentów, gdzie dostępne są gotowe wyroby oraz można zdecydować się na ich wykonanie na wymiar.

Z ofertami uszczelnień można zapoznać się na stronach internetowych producentów, gdzie można sprawdzić ich dostępne warianty oraz parametry techniczne.

Zamówienia na uszczelnienia do przemysłu spożywczego mogą być również składane za pośrednictwem internetu. Dzięki temu można zakupić je bardzo wygodnie, bez potrzeby udawania się osobiście do firmy zajmującej się produkcją i sprzedażą materiałów uszczelniających.

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.