15 kwietnia 2024

Szalunki stropowe – o czym mowa w praktyce?

2 min read

Na budowie wykorzystuje się różne systemy podpór i rusztowań, żeby ułatwić pracownikom wykonywanie zadań, a także poprawić bezpieczeństwo w miejscu pracy. Czym dokładnie są szalunki stropowe i kiedy się je wykorzystuje? Podpowiadamy. 

Co to jest i do czego służy szalunek?

Szalunek to nic innego jak podpory ułatwiające realizowanie różnych zadań na budowie. Szalunki stosuje się przy wylewkach elementów betonowych, ale także przy stabilizacji stopów. Właśnie takie zastosowanie mają szalunki stropowe. W Siedlcach i w innych miastach po podpory stropowe sięga się przy wielu inwestycjach; zarówno przy budowie domków jednorodzinnych, jak i budowli przemysłowych.

W skład szalunki mogą wchodzić różne elementy; podpora, trójnóg, głowica krzyżowa​, głowica pośrednia, dźwigar H20 i sklejka szalunkowa.

Kiedy wykorzystuje się szalunki stropowe?

Szalunek stropowy wykorzystuje się do stabilizacji stropów przy budowie i stabilizacji konstrukcji. Pomagają wyrównać ich ułożenie, dopasować do siebie poszczególne elementy i bezpiecznie przejść do następnego etapu budowy.  Podpory stropowe w Siedlcach i w innych miastach występują w różnych rozmiarach, a do tego można je dodatkowo dopasowywać do potrzebnej wysokości.

Są różne materiały, z których wykonuje się takie podpory. Wśród nich można znaleźć także takie, które zostały specjalnie wzmocnione dodatkową warstwą cynku. Wzmocnione podpory można stosować nawet przy większym obciążeniu.

Co jeszcze warto wiedzieć o podporach stropowych?

Podpory stropowe to produkty wielokrotnego użytku, a dzięki możliwości dopasowywania ich do własnych potrzeb, są także uniwersalne. Szalunków stropowych nie trzeba jednak kupować. Istnieje możliwość wypożyczenia każdego z tych elementów lub całego kompletu szalunkowego w biurach handlowych. To bardzo praktyczne rozwiązanie, które niesie za sobą korzyści finansowe. Wynajęte elementy można po skończonej pracy zwrócić, zamiast magazynować na własną rękę.

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.