28 maja 2024

Zakładanie paneli słonecznych – jak wybrać sprawdzoną firmę?

2 min read
fotowoltaika

Podjęcie decyzji o montażu paneli słonecznych to nie lada wyzwanie. Trzeba wziąć pod uwagę wiele ważnych kwestii, które mogą potem decydować o komforcie i łatwości jego używania. Warto skonsultować to z dobrze dobraną firmą fotowoltaiczną. Jak wybrać zatem sprawdzone przedsiębiorstwo? Podpowiadamy.

Montaż paneli słonecznych – o czym warto pamiętać?

Montaż paneli słonecznych w Sochaczewie trwa zazwyczaj około dwóch dni, jednak zanim zapadnie decyzja o konkretnym urządzeniu należy sprawdzić roczne zapotrzebowanie na energię elektryczną danego gospodarstwa domowego. Warto jest również dokładnie zmierzyć powierzchnię dachu, w celu jak najlepszego doboru formatu samych paneli.

Istotnym krokiem jest również weryfikacja kąta nachylenia dachu oraz jego ewentualnego zacienienia. Zbyt duże mogą powodować zmniejszenie produkcji pożądanej energii, a nawet uszkodzenia oraz zwarcia urządzeń. Warto dlatego sprawdzić, czy na dachu bądź w sąsiadującej okolicy nie znajdują się elementy, takie jak wysokie drzewa, kominy czy anteny satelitarne.

Finalnym etapem będzie sprawdzenie pokrycia dachowego. Ma ono istotny wpływ na ewentualne warunki atmosferyczne, takie jak opadający śnieg czy grad.

Jak wybrać sprawdzoną firmę fotowoltaiczną?

Dobry instalator paneli słonecznych przeważnie cieszy się dobrą opinią. Zanim jednak wykonamy telefon dobrze jest sprawdzić, czy dana firma w ogóle istnieje. Do weryfikacji takich informacji służą między innymi rządowe serwisy internetowe, które udostępniają sprawdzone dane na temat wszystkich podmiotów gospodarczych, które zarejestrowane są w Polsce.

Warto jest sprawdzać wszelkie fora oraz porównywarki, na których dostępna jest opcja podzielenia się własnym zdaniem na temat konkretnej firmy bądź montera. Najlepiej zrobić również listę osób wyspecjalizowanych w Twojej okolicy.

Dobrze jest zwrócić uwagę na to, czy konkretna firma używa paneli z grupy Tier 1. Rodzaj gwarancji udzielanej na sprzęt jest równie istotny. Należy sprawdzać wszelkie zapisy w umowach, aby nie zostać oszukanym.

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.