28 maja 2024

Zakładamy firmę remontową – o czym warto wiedzieć?

2 min read
remont

Obecnie panuje bardzo duże zapotrzebowanie na wszelkiego rodzaju usługi wykończeniowe oraz remontowe. Nic więc dziwnego, że coraz większą popularnością cieszą się zwłaszcza małe firmy, które potrafią szybko, sprawnie i fachowo przeprowadzić drobiazgową renowację domów lub większych budynków. O czym warto wiedzieć planując założenie takiej działalności gospodarczej? Podpowiadamy.

Czym zajmuje się firma remontowa?

Firma remontowa zajmuje się przede wszystkim pracami związanymi z montażem, rozbiórką, przebudową oraz remontem różnych obiektów budowlanych. W zakresie działalności jest także wykończenia wnętrz, a więc zadania, które wykonuje się bezpośrednio po zakończeniu budowy. Mowa tutaj o montażu instalacji, systemów grzewczych, malowaniu, dekoracji pomieszczeń, układaniu podłóg, nałożeniu tynków itp. Są to także prace związane bezpośrednio z renowacją starych pomieszczeń. W takim przypadku w zakresie obowiązków ekipy remontowej są także prace demontażowe, w tym czyszczenie ścian, usuwanie starych farb, zrywanie tapet, skuwanie płytek i inne. Widać więc wyraźnie, że do wszelkich takich prac przydaje się grono fachowców, którzy posiadają szeroki zakres umiejętności.

Klienci dla firmy remontowej

Warto na początek zadbać o to, aby jak najwcześniej zyskać możliwość wykonania konkretnych zleceń od klientów. Można zamieścić ofertę w internecie oraz lokalnej prasie. Można także połączyć oferty pracy w Kielcach lub w innym mieście, z atrakcyjną reklamą. W ten sposób nie dość, że zwrócimy uwagę potencjalnych pracowników, to jeszcze zyskamy szansę na zdobycie nowych klientów. Na początkowym etapie działalności warto postawić przede wszystkim na zlecenia od osób indywidualnych. Praca dla firm i przedsiębiorstw deweloperskich zwykle związana jest z projektami realizowanymi w dłuższej perspektywie czasu. Wiąże się to z dużymi zarobkami, ale również z koniecznością dostosowania się do wysokich standardów. Bardzo dobrym pomysłem na początek jest także wsłuchanie się w potrzeby znajomych. Pierwsze zlecenia warto wykonać właśnie dla osób z bliskiego otoczenia, aby otrzymać konkretny odzew i informację o tym co warto jeszcze poprawić w samej działalności.

Pracownicy dla firmy remontowej

Przeglądając ogłoszenia o pracę z pewnością rzuci się nam w oczy to, że wiele firm potrzebuje wyspecjalizowanych osób do prac budowlanych i remontowych. Konkurencja na rynku jest dość duża, więc warto już na samym początku zaproponować atrakcyjne wynagrodzenie oraz stałą umowę o pracę. Szczególnie jeśli zależy nam na fachowcu, który będzie w stanie prowadzić ekipę.

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.