24 lutego 2024

Wywóz gruzu po remoncie – ile kosztuje?

2 min read
Wywoz gruzu po remoncie cena

Remont zwykle pozostawia po sobie sporo gruzu. Jak można się go pozbyć? Z jakimi kosztami związana jest usługa wywozu gruzu? Sprawdź najważniejsze informacje.

Gruz jest rodzajem odpadku, który według przepisów musi być przekazany do odpowiedniego punktu zajmującego się jego odbiorem. Nie ma zatem możliwości wyrzucenia gruzu do zwykłego kosza na śmieci.

Jak wywieźć gruz?

Aby pozbyć się gruz pozostałego po pracach remontowych, na przykład w domu albo w mieszkaniu, można skorzystać z kilku dostępnych metod.

1. Wywóz gruzu do punktu PSZOK – osoby, które opłacają rachunki za odbiór odpadów, mogą wtedy samodzielnie oddać je do punktu bez opłat. Problemem może być wywóz materiału, który zajmuje sporo miejsca. Wówczas można zdecydować się na wynajęcie przyczepy lub samochodu dostawczego.

2. Wynajęcie kontenera na gruz – w tym przypadku konieczne jest wybranie firmy, która zajmuje się wynajmowaniem tego typu pojemników. Usługa odbywa się wtedy za opłatą. Kontenery na gruz mają różne pojemności, dlatego można dopasować je do ilości powstałego materiału. Najmniejsze mają około 3 metrów sześciennych, natomiast największe ponad 10 metrów sześciennych. Po zakończeniu okresu najmu lub zapełnieniu kontenera firma odbiera go z zawartością i odpowiednio ją utylizuje.

3. Odbiór gruzu – trzecia usługa polega na odebraniu gruzu przez pracowników firmy, którzy zajmują się jego załadunkiem. Z punktu widzenia klienta jest najwygodniejsza, lecz też związana jest ona z najwyższym kosztem.

Osobom zamierzającym zlecić wywóz gruzu Chorzów oferuje szybki dostęp do firm zajmujących się odbiorem tego typu odpadów.

Ile kosztuje wywiezienie gruzu?

Koszty dotyczące odbioru gruzu zależne są od wybranej formy obsługi oraz o ilości materiału. Ponadto duże znaczenie ma także jego rodzaj – mniej zapłaci się za czysty gruz, natomiast więcej na gruz zmieszany, zawierający materiały izolacyjne, papę. Ponadto duże znaczenie ma dystans, jaki dziel klienta od firmy odbierającej odpady.

Za wynajem kontenera o pojemności 3 metrów sześciennych na czysty gruz zwykle należy zapłacić od koło 400 do 600 złotych. Wtedy, gdy kontener ma mieć pojemność 5 metrów sześciennych, koszy wynoszą o około 500 do 700 złotych. Z kolei kontener o pojemności 7 metrów sześciennych to wydatek od około 600 do 900 złotych.

Z dokładnymi ofertami i cennikami ofert firm wynajmujących kontenery i odbierających gruz od klientów można zapoznać się online. Aby uzyskać indywidualną wycenę, należy napisać lub zadzwonić, podając informacje o typie odpadów, ich ilości i lokalizacji.

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.