22 czerwca 2024

Wyspa kuchenna

2 min read

Wyspa kuchenna jest to fragment blatu roboczego, wyposażonego w szafki i nierzadko zlew oraz inne kuchenne urządzenia i akcesoria, ustawiony poza ciągiem szafek kuchennych.

Wyspa kuchenna, fot. homeedit.com

Wyspa kuchenna idealnie sprawdzi się w kuchni otwartej, aneksie kuchennym czy w dużej, przestronnej kuchni, z której chcemy wydzielić sekcję jadalną. Jest to zarówno funkcjonalne jak i nowoczesne i eleganckie rozwiązanie, które umożliwia ponadto osobie w kuchni lepszy kontakt z osobami w pomieszczeniu.

Pracując w kuchni wyposażonej w wyspę kuchenną, nie patrzymy w ścianę, ale w otwartą przestrzeń, co sprawia więcej przyjemności i pomaga uzyskać komfort psychiczny, a także zmniejsza uczucie zmęczenia pracami kuchennymi. Dostęp do blatu roboczego z różnych stron może także zachęcić całą rodzinę do wspólnej pracy w kuchni, pomocy przy pieczeniu czy zmywaniu a także umożliwia zabawę z dziećmi – chociażby przy przygotowaniu świątecznych pierniczków.

Dodatkową zaletą może być wykorzystanie wyspy jako baru, w czasie domowych przyjęć. Ustawienie stołków barowych, możliwość przechowywania lodu i wygodnego przygotowania drinków przez barmana stojącego przodem do reszty towarzystwa może ubarwić każde przyjęcie, a sama wyspa stać się centrum imprezy.

Wyspa kuchenna – jak duża musi być kuchnia, aby się w niej zmieściła wyspa?

Kuchnia, w której zamierzamy zrobić wyspę o wymiarach 60×80 cm powinna mieć co najmniej 240 cm szerokości i 180 cm długości. Wymiary te wynikają z minimalnych odstępów między wyspą a zabudową kuchni lub ściany.

Wyspa kuchenna, fot. homeedit.com

2 thoughts on “Wyspa kuchenna

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.