22 czerwca 2024

Wyposażenie łazienek: umywalki nablatowe i ich rodzaje

2 min read
Rodzaje umywalek nablatowych

Przez długi czas w łazienkach montowano umywalki wiszące ja ścianach. Teraz najpopularniejsze są umywalki zintegrowane z szafkami oraz umywalki nablatowe. Chcemy bliżej przyjrzeć się tym drugim, które obecni dostępne są w wielu ciekawych wzorach. Co oferują producenci wyposażenia łazienkowego?

Dlaczego warto zamontować umywalkę nablatową?

Umywalka montowana na blacie nie tylko wygląda nowocześnie, ale ma także dodatkowe atuty, które przemawiają za jej wyborem.

Zastosowanie umywalki i blatu umywalkowego, który może być ułożony także na szafce, pozwala na uzyskanie większej przestrzeni w łazience. To bardzo istotne szczególnie w przypadku mniejszych łazienek, w których duże znaczenie ma praktycznie każdy centymetr.

Blat może posłużyć do przechowywania kosmetyków, ręczników, dekoracji, ułatwiać utrzymanie higieny i sprzątanie. Ponadto można umieścić pod nimi sprzęty łazienkowe jak pralka, suszarka do prania.

Umywalki nablatowe – rodzaje

W sprzedaży można znaleźć wiele ciekawych modeli umywalek nablatowych, które doskonale nadają się zarówno do mniejszych, jak i większych pomieszczeń.

Rodzaje umywalek nablatowych:

  • pod kątem kształtu – umywalka może mieć obły kształt i przypominać misę, ale również może mieć kształt prostokątny lub nawet nieregularny
  • pod kątem kolorystyki – najczęściej kupowane są białe umywalki nablatowe, ale można także zamówić je w innych barwach, na przykład czerwonym, niebieskim, czarnym, szarym, a także umywalki nablatowe przezroczyste
  • pod kątem wzorów – umywalka może być drukowana we wzór przypominający kamień jak marmur, może być ręcznie malowana w orientalne wzory
  • pod kątem materiałów – do produkcji najczęściej stosowana jest porcelana, ale również spotykane są umywalki kamienne, ze szkła

W sprzedaży można znaleźć także gotowe zestawy składające się z szafek oraz z umywalek nablatowych w wariancie pojedynczym albo podwójnym.

Montaż umywalki nablatowej

Umywalki nablatowe montowane są bezpośrednio na blacie, w którym wykonany jest otwór na odpływ. Nałożona na blat umywalka powinna być także odpowiednio uszczelniona na łączeniu.

Do umywalek nablatowych można dobrać stojącą albo ścienną baterię umywalkową. Obecnie bardzo popularne są baterie stojące w kształcie litery U oraz baterie umywalkowe ścienne montowane podtynkowo.

Umywalka nablatowa – gdzie kupić?

Obecnie umywalki nablatowe są bardzo popularne i chętnie zamawiane przez klientów, dlatego można kupić je w wielu sklepach. Osobom chcącym nabyć takie wyposażenie łazienek Kraków – https://cermar2.pl/pl/articles/oferta/ daje dostęp do wielu sklepów oferujących rozbudowany asortyment w przystępnych cenach.

Umywalki nablatowe można kupić także w sklepach internetowych – wtedy mogą być one dostarczone bezpośrednio do klienta zamawiającego to wyposażenie online.

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.