Wylewka anhydrytowa – o czym mowa w praktyce?
2 min read
Wykończenie budynku czy też dokładny remont prawie zawsze obejmuje poprawienie podłogi lub położenie nowej. Wymaga to użycia tzw. wylewki, a dopiero później ułożenia podłóg z np. desek czy płytek. Wylewkę stosuje się też pod podłogę z ogrzewaniem. Często oczywistym wyborem do tego celu jest wylewka anhydrytowa.
Dlaczego warto wybrać Termolit?
Nowoczesna wylewka anhydrytowa jest świetnym rozwiązaniem z uwagi na krótki czas schnięcia i doskonałe efekty – gładką i równą powierzchnię. Podłoga ułożona na takim podłożu będzie prezentowała się ładnie i spełni pokładane w niej oczekiwania czy to w domu, czy w budynku użytku publicznego.
Położenie wylewki i przygotowanie podłoża warto zlecić profesjonalnej firmie. Usługi na najwyższym poziomie świadczy Termolit – firma specjalizuje się w posadzkach oraz przygotowywaniu podłoży pod ogrzewanie podłogowe. Zlecenie pozwala spokojnie oczekiwać na efekty bez ryzyka, że coś zostanie zrobione źle.
Wylewka anhydrytowa – jaki jest koszt takiego rozwiązania?
Wylewki anhydrytowe Termolit uznawane są za oszczędną opcję. Ma na to wpływ krótki czas oczekiwania na przygotowanie podłoża do dalszego użytku, niewielką grubość (czyli mniejszą ilość materiału) i dużą uniwersalność. Trzeba jednak liczyć się z kosztami tak jak w każdym innym przypadku.
Zlecenie wykonania wylewki fachowcom jest oszczędnym wyborem. Można być pewnym, że Termolit właściwie przygotuje podłoże i zastosuje właściwą grubość posadzki po uwzględnieniu wszystkich parametrów. Po tę opcje sięgną zwłaszcza właściciele dużych obiektów, w których podłoga musi spełniać wyśrubowane kryteria.
Wylewka anhydrytowa – gdzie nie można jej zastosować?
Pomimo wielu zalet, wylewka anhydrytowa może nie sprawdzić się dobrze w niektórych przypadkach. Nie oznacza to jednak, że należy bezwzględnie rezygnować z tego rozwiązania. W pomieszczeniach, w których panuje przewlekła wilgotność, może dojść do szybszego niszczenia się podłoża. Wystarczy jednak odpowiednie zabezpieczenie.
Podsumowując, wylewka anhydrytowa jest rodzajem wylewki samopoziomującej. Uważa się ją za oszczędne rozwiązanie i poleca wszystkim, którym zależy na szybkim użytkowaniu budynku.