15 kwietnia 2024

Wiertarko-wkrętarka – w jakich pracach remontowych się przydaje?

2 min read

Wiertarko-wkrętarka to narzędzie niezbędne i w domu i na budowie. Co ciekawe, może ona służyć nie tylko do podstawowych czynności. Do czego jeszcze się przydaje i na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Do jakich prac służy wiertarko-wkrętarka?

Niejedna wiertarko-wkrętarka firmy BOSCH jest przykładem narzędzi wygodnych w użyciu. Wiertarko-wkrętarka pozwala wykonywać otwory w materiałach takich jak beton, cegła, stal i szkło. Zastosowanie jej do czynności zawartych w nazwie urządzenia to jednak nie wszystko.

Sprzęt ten można wykorzystać również do mieszania farb (przy pomocy specjalnej końcówki) i wygładzania powierzchni. Niewielkie rozmiary pozwalają dotrzeć nawet do trudno dostępnych miejsc. Umiarkowana waga tych urządzeń sprawia, że poradzić sobie z ich obsługą może każdy. Użytkowanie wielu modeli ułatwia też aplikacja.

Czym różnią się wiertarko-wkrętarki?

Jedną z najważniejszych różnic, na które trzeba zwrócić uwagę, jest udar. Do materiałów miękkich, takich jak drewno i tworzywa sztuczne wystarczy wiertarka bezudarowa. W przypadku prac przy najtwardszych tworzywach (beton, cegła, metal) takie narzędzie nie wystarczy. Dobrym wyborem będzie np. wiertarka udarowa BOSCH o mocy wystarczającej do kucia ścian.

Przed zakupem należy sprawdzić również maksymalną moc i moment obrotowy. Najlepiej, by były jak najwyższe. Bardzo ważna jest ponadto ilość biegów. Większa ich ilość pozwala wiercić w wielu różnych materiałach.

Jaką wiertarko-wkrętarkę wybrać do domu i na budowę?

Sama obecność udaru może jednak nie wystarczyć. Osoby, które chcą wykorzystać sprzęt do lżejszych prac, mogą wybrać urządzenie bezprzewodowe. Wiertarka z akumulatorem jest wygodna w obsłudze, ponieważ nie wymaga podpięcia do gniazdka. Trzeba ją jednak regularnie ładować.

W ciężkich pracach budowlanych wiertarka bezprzewodowa nie zawsze się sprawdza. Gdy potrzeba maksymalnie dużo mocy, lepiej wybrać model z kablem. Wówczas zyskuje się pewność, że sprzęt poddany ogromnemu obciążeniu się nie wyłączy.

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.