28 maja 2024

Udarowe wiertarki na każdą budowę

2 min read

Wiertarki – elektronarzędzia bez których z prawie żadną pracą remontową, ani budowlaną nie ruszymy z miejsca. Do lekkich prac domowych, gdy chce się zrobić dziurę w ścianie na obraz, czy haczyk na ubranie, bądź wkręcić i wykręcić śluby lub wkręty, spokojnie wystarczy prostszy sprzęt o mniejszej mocy. W  przypadku poważniejszych prac, potrzeba będzie takiego, który podoła w warunkach ciężkich i nie skapituluje w trakcie konfrontacji z bardziej wymagającym i materiałem.

Typem wiertarki, które sprosta większemu wyzwaniu jest wiertarka udarowa o obrotowym oraz posuwistym ruchu wiertła. Poza możliwością wiercenia bez udaru, posiada ona system umożliwiający jego załączeni w chwili, gdy pracować chcemy z budulcami takimi jak beton, kamień i cegła, czyli w zasadzie wszystkim przeznaczonym do murowania ścian. Wywierci ona otwory w drewnie, metalu, tworzywach sztucznych.

Gdzie kupić?

Szeroką ofertę wiertarek różnego rodzaju znajdziecie Państwo w sklepie Bricoman: https://www.bricoman.pl/elektronarzedzia/wkretarki-wiertarki-mloty/wiertarki

Udarowe wiertarki na każdą budowę

Im większą moc wiertarka udarowa posiada, tym bardziej przystosowana jest ona do cięższych prac, w tym i na budowie. Od jej mocy zależeć będzie, jakiej średnicy otwory wykonamy na materiale. Wiertarki o przedziale mocy od 440 do 600 Wat wykonają bowiem jedynie otwory o średnicy od 6 do 15 milimetrów. Jeśli natomiast potrzebujemy uzyskać średnicę większą, niezbędna nam będzie wiertarka o mocy 800 Wat oraz z zastosowaniem otwornicy. Pamiętać trzeba, by przy wierceniu używać jedynie specjalnie przeznaczonych do tego wierteł z końcówką z węglika spiekanego, by sprzęt nie został niepotrzebnie uszkodzony.

Oprócz otwornicy koniecznej do wykonywania większej średnicy otworów, na placu budowy przyda się z pewnością mieszadło do rozmieszania różnego rodzaju farb i które posłuży do rozdrobnienia zaprawy lub kleju. Przydatne okazać się mogą również ściernice szczotkowe, za pomocą których zedrzemy z metalu rdzę, czy usuniemy starą, odpadającą farbę. Udarowa wiertarka posłuży również za szlifierkę w momencie, gdy zamontujemy w niej gumową tarczę z rzepem do mocowania krążków papieru ściernego, a przy użyciu bitów wkręcimy różnego rodzaju śruby i wkręty. Jedno kompaktowe urządzenie, a tak wiele funkcji praktycznych posiada. Atutem jest także wielkość oraz waga urządzenia, gdyż dotrzemy z nim bez jakiegokolwiek trudu w każde miejsce, gdzie będzie ona potrzebna. Kolejnym z nich jest również to, iż wiele wiertarek tego typu wyposażono także w sprzęgło bezpieczeństwa, które w razie ewentualnego zaklinowania się wiertła w nawiercanym w danej chwili materiale wyłącza się. Funkcja to bardzo przydatna, zwłaszcza na budowie.

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.