28 maja 2024

Trendy w projektach domów 2020

2 min read
trendy w projektach domów

Branży architektoniczno-budowlanej nie można odmówić dynamiczności – każdy kolejny sezon przynosi nowe trendy, które dość szybko mają swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Budujemy ze zdecydowanie większą rozwagą i stawiamy na rozwiązania funkcjonalne, oparte na nowoczesnych technologiach znacznie obniżających koszty użytkowania obiektu mieszkalnego. Sięgając pamięcią wstecz, budownictwo z początku XXI wieku w żadnym stopniu nie przypomina tego, z którym mamy do czynienia obecnie, a minęło zaledwie kilkanaście lat. Można również pokusić się o stwierdzenie, że budowa domu w dzisiejszych czasach jest zdecydowanie łatwiejsze dla przeciętnego inwestora, który chce zadbać o wysoki komfort użytkowania domu na długie lata. Zatem jakie trendy będą panować w projektach domów w 2020 roku?

Projekty domów 2020: estetyczny minimalizm

W polskim krajobrazie nie brakuje domów, które emanują nadmiernym przepychem i zestawieniem kilku modnych trendów, które niekoniecznie tworzą szczęśliwe połączenie. Najnowsze projekty domów to przede wszystkim minimalizm w stylowym wydaniu. Do niedawna, minimalizm w architekturze czy aranżacji wnętrz przywodził na myśl sterylne wnętrza, z którymi mamy do czynienia w szpitalach. Jednak nowoczesnemu minimalizmowi w projektach domów 2020 daleko do sterylności – dzięki wysokim umiejętnościom architektów, w naszym kraju coraz częściej będą się pojawiać domy w postaci prostych brył okraszonych z równie oszczędnymi fasadami.

Projekty domów 2020: architektura w służbie ekologii

Nie da się oprzeć wrażeniu, że nasze społeczeństwo coraz mocniej angażuje się w akcje społeczne czy rozwój technologii, które mają na celu ograniczyć destrukcyjny wpływ działalności człowieka na środowisko naturalne. Ekologia będzie jednym z wiodących trendów w 2020 roku. Chodzi przede wszystkim o domy pasywne i energooszczędne, które ograniczają koszty ich eksploatacji, co jednocześnie oznacza niższy poziom szkodliwych substancji czy odpadów groźnych dla ekosystemu. W projektach domów przyjaznym środowisku będą królować proste formy ułatwiające termoizolację czy też instalacje umożliwiające swobodne korzystanie z energii odnawialnej.

Projekty domów 2020: urozmaicone elewacje

Minimalizm przyświecający projektantom domów w tym sezonie wcale nie przeszkadza w tym, aby nasz dom stał się jednym z najbardziej charakterystycznych punktów na mapie osiedla, a nawet miasta. Bogata w rozmaite formy elewacja to jeden z najbardziej skutecznych sposobów na spersonalizowanie projektu domu, który jednocześnie nie odbiera mu wysokiej funkcjonalności. W 2020 roku królować będą elewacje oparte o nowoczesne materiały jak elewacyjna okładzina klinkierowa czy tynk cienkowarstwowy. W poszukiwaniu inspiracji warto spojrzeć na ranking projektów domów, który pozwala porównać kilka ciekawych rozwiązań architektoniczno-budowlanych i wybrać jeden, najbardziej dostosowany do naszych potrzeb.

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.