22 czerwca 2024

Remonty dachów – jak wybrać odpowiednią firmę?

2 min read
remont dachu

Budynki mają to do siebie, że wymagają regularnych konserwacji. Szczególnie narażony na uszkodzenia jest dach. To w głównej mierze na niego najbardziej działają warunki atmosferyczne takie jak ciepło, zimno, deszcz czy też grad. Każdy przedsiębiorca czy właściciel budynku w pewnym momencie będzie musiał wykonać renowację dachu, aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno samemu budynkowi, jak i jego mieszkańcom. Remont dachu może przybierać różne firmy i może kosztować raz mniej, a raz więcej. Warto zatem szukać dobrej firmy, która zaproponuje optymalne rozwiązanie.

Remont dachu – Co warto wiedzieć na początek?

Remonty dachów mogą przybierać różne formy. Najczęściej dochodzi do remontu pokrycia dachu. Jeżeli dach zaczyna się uginać, przemakać czy zaobserwowano na nim nagromadzenie się owadów i pleśni, jest to jasny sygnał, że należy działać. Może się również okazać tak, że na skutek innych renowacji, dachówka przestaje pasować do dachu. Problem ten można rozwiązać dwojako.

Ściąganie aktualnego pokrycia dachowego

Serwis dachów może przybrać formę usunięcia aktualnego pokrycia dachowego i ułożenie go na nowo. Istotne jest jednak wcześniejsze skonsultowanie się z rzeczoznawcą, który określi stopień uszkodzenia. Jeżeli stare pokrycie nie nadaje się już do użytkowania, wówczas należy wymienić je na nowe. Można wykorzystać ten sam typ lub zdecydować się na lżejsze rozwiązania np. pokrycia blaszane i aluminiowe. Trzeba pamiętać o tym, że usuwanie i nakładanie nowego pokrycia nie jest procesem szybkim. Istotne jest to, aby w odpowiedni sposób zabezpieczyć dach przed warunkami pogodowymi na czas pracy.

Renowacja bez usuwania aktualnego pokrycia

Jeżeli wyjdzie na to, że aktualne pokrycie nie musi być zrywane, wówczas zalecić można renowacje bez usuwania. Polega to na ułożeniu nowego pokrycia na starym. Jest to zdecydowanie tańsze rozwiązanie, które dodatkowo jest mało inwazyjne. Decydując się na taką metodę, zawsze warto zapytać rzeczoznawcę i poprosić o pomoc firmę dobrej jakości. Układanie dachówki Krakowie musi być precyzyjne i wykonywane pod okiem specjalistów.

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.