22 czerwca 2024

Remont starego domu – czy to się opłaca?

2 min read

Jeżeli ktoś otrzymuje w spadku od swoich dziadków bardzo stary dom, musi mieć świadomość tego, że nie zaoszczędzi sporych sum pieniędzy. Otóż stare domy mimo iż nieraz wyglądają bardzo dobrze, wymagają gruntownych remontów.

Remont starego domu - czy to się opłaca?

Remont starego domu – ile pracy trzeba w to włożyć?

Czasami trzeba zmieniać praktycznie każdą rzecz, aby móc cieszyć się kiedyś spokojem. W starych domach nieraz spotyka się dachy, które wykonane są z materiału zawierające azbest. Takowy zaś jest bardzo rakotwórczy i trzeba jak najszybciej się go pozbyć. Po drugie, stary dach może łatwo się zerwać i przeciekać. Trzeba więc założyć nowy. Nieraz zgniła jest w starych domach cała podbitka dachowa i więźba. Należy ją więc wymieniać, co niestety nie jest takim tanim przedsięwzięciem. Stare mury domu wykonywane były z innego materiału, aniżeli są teraz. Odpada z nich tynk. Aby więc zapewnić sobie ładny wygląd domu, trzeba zerwać stare tynki i położyć nowe. Dzięki temu założony w przyszłości tynk dekoracyjny nie będzie już odpadał.

Nierówne ściany

Dodatkowo w starych domach często nierówne są ściany. Wszystkie niedoskonałości trzeba usunąć, a można to zrobić za pomocą ponownego tynkowania. Kiedy ściany są już z tynkiem, wykonuje się gładzie gipsowe i dopiero potem można nakładać farbę, która zapewni ładne kolory ścian. Jak widać, aby takowe były ładne, musi być wykonanych naprawdę sporo prac. Trzeba więc wydać na to naprawdę ogromne sumy. Na pewno będziemy musieli wymienić całą armaturę z łazienki i zmienić jej wygląd łazienka aranżacje.

Dodatkowo wykonując remont starego domu należy też wymienić okna. W starych domach takowe są drewniane i niezbyt szczelne. Teraz wszystko jest robione inaczej. Stare okna sprawiają, że domu nieraz nie można ogrzać, ponieważ cały czas wpada do domu zimne powietrze. Tak więc konieczne jest ich wymienienie. By powstała sypialnia nowoczesna będziemy potrzebować wiele pracy. To są tylko nieliczne prace, które trzeba wykonać w starym domu. Nieraz więc ludzie mówią, że o wiele bardziej opłacalna jest budowa domu od podstaw. Wtedy ma się wszystko nowe i nie ma obaw o to, że w przyszłości trzeba będzie znowu coś poprawiać. Wiadomo, że koszt budowy domu jest większy od remontu starego, ale może się okazać że lepiej zdecydować się na budowanie.

1 thought on “Remont starego domu – czy to się opłaca?

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.