22 czerwca 2024

Remont i po remoncie – wykorzystaj folię stretch

3 min read

Gdy przychodzi czas na remont z góry wiemy, że czeka nas duży wysiłek, mnóstwo sprzątania i niejedna obsuwa. Rzadko kiedy wszystko idzie zgodnie z planem. Jesteśmy w stanie jednak przygotować się do remontu i sprzątania po jego ukończeniu, w taki sposób, by zminimalizować straty – w czasie i w przedmiotach. Na tapetę bierzemy dziś folię stretch, która w tych sytuacjach jest nieoceniona.

Ochrona mebli w trakcie remontu

Zanim przystąpimy do remontu, musimy odsunąć wszystkie meble na środek pokoju lub przenieść je do innego pomieszczenia. Szlifowanie, gipsowanie, stosowanie gładzi, malowanie. Każda z tych czynności wpływa na zabrudzenia i zachlapania. Z kolei przycinając rozmaite materiały wszędzie jest pył i kurz. Teoretycznie zakurzone meble łatwo wyczyścimy, w praktyce jednak poświęcimy na to dużo czasu. Zdecydowanie łatwiej jest utrzymać je w czystości i uchronić przed zabrudzeniami, których nie da się usunąć, stosując folię stretch.

Elastyczna folia polipropylenowa – już jedna jej warstwa, którą zostaną owinięte meble, uchroni je przed wszelkiego rodzaju zabrudzeniami, ale i wilgocią. Ta ostatnia w szczególności ma negatywny wpływ na meble – drewniane, wykonane z płyty, z delikatnymi elementami ozdobnymi. Wybierając stretchową folię, na przykład w sklepie https://opakowania24.eu/produkty/folia-stretch;46.html, można liczyć na wygodne zabezpieczanie. Folia jest sprzedawana na rolce, łatwo ją rozwinąć, a do pomocy można zakupić dyspenser ułatwiający dozowanie.

Zabezpieczenie w pozostałych pomieszczeniach

Remontując przekonujemy się, że kurz i pył są dosłownie wszędzie. Nawet w pokojach, do których zamknęliśmy drzwi. Tego nie da się uniknąć, a niestety jest to niekorzystne w dużej mierze dla kuchni i przechowywanych w niej artykułów spożywczych. By poradzić sobie z tym problemem, ponownie sięgnijmy po stretchową folię, zwykłą lub spożywczą.

Te same cechy i wiele możliwości zastosowania. Wystarczy kawałek elastycznej folii, okrycie nią na przykład kosza z owocami czy talerza z przygotowanymi kanapkami, by produkty zachowały swoją świeżość i były wolne od kurzu oraz pyłu. W porze przerwy i posilania się, folia ląduje w koszu, a my możemy cieszyć się smakiem regenerujących przekąsek. Co więcej, wewnętrzna klejąca się strona folii stretch sprawia, że nawet przy podmuchu wiatru z otwartego okna, nie poderwie się ona do góry psując tak stworzone zabezpieczenie.

Sprzątanie po remoncie

Remont dobiegł końca. Udało się posprzątać, meble ustawić na swoje miejsce, pomału wnosimy kartony ze swoimi rzeczami. Czy to koniec? Niekoniecznie. Zostało nam trochę farby w wiaderku, wałek do malowania i kuweta, których nie chcemy wyrzucać, bo niedługo bierzmy się za odświeżanie kolejnego pokoju. Co z nimi zrobić? Gdy uda się doprowadzić do porządku akcesoria do malowania i inne artykuły remontowe, wystarczy owinąć je stretchową folią i tak zapakowane przechować w dowolnym miejscu. To samo tyczy się już odpakowanych, ale jeszcze niezużytych opakowań z rozmaitymi materiałami.

Mnogość zastosowań folii stretchowej sprawia, że warto mieć ją pod ręką, szczególnie na etapie planowania, wykonywania i sprzątania po remoncie.

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.