28 maja 2024

Ogrzewanie domu – jak wybrać najlepsze?

2 min read
ogrzewanie domu

Inwestorzy którzy są na etapie projektowania domu, ale także osoby decydujące się na remont starszych nieruchomości muszą zdecydować, jaki rodzaj ogrzewania budynku wybrać. Obecnie możliwości jest bardzo dużo i są one dopasowane do różnej zasobności portfela. Podejmując decyzję o sposobie ogrzewania domu, warto wziąć pod uwagę szereg aspektów. Na wielu terenach jednym z najważniejszych jest np. ustawa antysmogowa lub możliwość przyłączenia do gazociągu. Jak wybrać najlepszy sposób ogrzewania domu? Podpowiadamy.

Sposoby ogrzewania domu

Każdy właściciel nieruchomości chce, aby ogrzewanie domu było jak najmniej kosztowne, a jednocześnie bezpieczne i możliwie bezobsługowe. Obecnie istnieje kilka sposobów ogrzewania pomieszczeń w budynkach jednorodzinnych. Wybór konkretnego rozwiązania powinien być uzależniony m.in. od sposobu ocieplenia obiektu, a także możliwości przyłączeniowych. Do niedawna jednym z najpopularniejszych rodzajów paliwa były stałe, czyli głównie węgiel. Obecnie odchodzi się od niego.

Dużą popularnością cieszą się kotły na paliwo gazowe. Wykorzystuje się w nich gaz ziemny, jednak nie wszystkie domy mają dostęp do gazociągu. Wykonanie podłączenia w niektórych przypadkach jest bardzo kosztowne a czasami całkowicie niemożliwe. Alternatywą jest więc korzystanie z kotłów na LPG. Ostatnio popularnym rodzajem ogrzewania jest to wykorzystujące pompę ciepła – jest ono jednak kosztowne, dlatego nie każdy inwestor może sobie na nie pozwolić.

Jak można ogrzewać dom gazem, nie posiadając dostępu do gazociągu?

Dostawca gazu w Galewicach kieruje swoją ofertę do wszystkich tych osób, które chcą ogrzewać swój dom gazem, lecz nie mają możliwości podłączenia domowej instalacji do gazociągu. W takiej sytuacji możliwe jest wykorzystanie gazu grzewczego LPG. Wówczas na posesji montowane są zbiorniki z tym paliwem, które mogą zasilać właściwy kocioł. Gaz propan-butan jest nie tylko znacznie tańszy od innych źródeł energii, ale dodatkowo posiada wyższą wartość opałową.

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.