28 maja 2024

Nowoczesne ogrodzenia – czyli jakie?

2 min read
Ogrodzenie

Ogrodzenie w obiekcie przemysłowym, jak i mieszkalnym pełni dwie funkcje. Jedną z nich jest oczywiście funkcja dekoracyjna. Ogrodzenie musi być odpowiednio dobrze dobrane pod design obiektu. Druga funkcja to zapewnienie bezpieczeństwa i ochrona przed niechcianymi intruzami. Istnieje wiele różnych nowoczesnych ogrodzeń. Najpopularniejsze z nich to ogrodzenia drewniane, murowane i betonowe.

Ogrodzenia betonowe – Solidność i ciekawy design

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań są ogrodzenia betonowe modułowe. Wybierane są one najczęściej ze względu na swoją wytrzymałość. Są w stanie wytrzymać wiele uszkodzeń mechanicznych, ale też i tych, które spowodowane są warunkami atmosferycznymi. Ogrodzenia wykonane z betonu mają jeszcze jedną dużą zaletę, a mianowicie stosunkowo niską cenę w odróżnieniu od innych typów ogrodzeń. Uniwersalność to również duża zaleta jaką posiadają ogrodzenia betonowe.  Doskonale sprawdzą się zarówno w domach mieszkalnych jak też w dużych obiektach przemysłowych.

Jeżeli zależy nam na szczególnie eleganckiej kompozycji to warto zainteresować się ogrodzeniem murowanym. Jest to również solidny rodzaj ogrodzenia, który jednak dzięki różnorodności wzorów doskonale sprawdzi się w nowoczesnej kompozycji. Ogrodzenia murowane nadają posesji bardzo eleganckiego wydźwięku.

Ogrodzenia drewniane – Duże możliwości aranżacyjne

Ogrodzenia drewniane można zaaranżować zarówno w stylu klasycznym, jak też nowoczesnym. Ten typ ogrodzenia podzielić możemy na kilka rodzajów. Jednym z nich jest ogrodzenie lamelowe, czyli polegające na wypełnieniu ramy za pomocą listew. Kolejny rodzaj to ogrodzenie sztachetowe. Świetnie sprawdza się w stylu rustykalnym. Polega na stworzeniu prostego płotu za pomocą sztachet. Trzeci rodzaj to bardzo estetycznie wyglądające ogrodzenie ażurowe. Ogrodzenia drewniane są mniej wytrzymałe niż te z betonu, ale również dają ciekawy efekt wizualny.

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.