15 kwietnia 2024

Na jakiej zasadzie działają pompy ciepła monoblokowe?

2 min read
pompy ciepla

Oferty ogrzewania mogą być różne, ale pompy ciepła monoblokowe są jednym z najlepszych zakupów na rynku, jakie możemy dokonać dla naszej rodziny. Dlaczego wybrać ten rodzaj pomp ciepła?

Pompy ciepła monoblokowe – przede wszystkim oszczędność

Lata pandemii, wojna na Ukrainie, problem z dostępnością węgla, to kilka z głównych czynników, dlaczego cena ogrzewania w dzisiejszych czasach często staje się tematem nie tylko mediów branżowych, ale ogólnopolskich. Przeglądając regularnie główne mass media musi się rzucać w oczy tematyka bezpieczeństwa energetycznego, które jest poważnym zagrożeniem niezbędnym do zwalczenia. W takim momencie historii należy szczególnie rozważyć zakup takiego ogrzewania, które będzie nie tylko gwarantem jakości, ale także opłacalności. Na szczęście pompy ciepła monoblokowe są ogrzewaniem gazowym, dzięki czemu uzyskujemy dwukrotnie niższą emisję dwutlenku węgla i tlenku azotu do atmosfery w porównaniu do instalacji węglowych. Jest więc to spora oszczędność dla portfela.

Czym są pompy ciepła monoblokowe?

Pompy ciepła monoblokowe są w całości produkowane i montowane w fabryce. Przede wszystkim montuje się pompy w zewnętrznych warstwach budynków, omijając wewnętrzne instalacje, ale tam także możemy znaleźć tego rodzaju rury. W trakcie budowy pomp monoblokowych dochodzi do badania całości instalacji pod względem szczelności, więc nie ma żadnego zagrożenia, że zakupione pompy będą nieszczelne, gdyż ich szczelność gwarantowana jest procesem produkcji. Konkurencją dla monobloków jest Split, ale jak angielska nazwa wskazuje, Split jest produkowany w częściach, natomiast produkowane instalacje grzewcze w Krośnie lub innych miastach będących centrum przemysłu ogrzewczego w postaci pomp ciepłych monoblokowych, są w całości montowane w fabryce. W Splitach im więcej krawędzi, zakrętów i odległości, tym mniejsza skuteczność ogrzewania, a ogrzewanie w pompach ciepła jest równe i jednostajne, dlatego dla większego komfortu ciepła i bezpieczeństwa pompy ciepła monoblokowe są najlepszą opcją do zakupu.

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.