15 kwietnia 2024

Łazienka retro – na jakie rozwiązania aranżacyjne warto postawić?

2 min read
wystroj lazienki

Przed rozpoczęciem aranżowania łazienki dobrze jest zapoznać się z modnymi sposobami jej wyposażenia. Wciąż popularnym, choć znanym od lat stylem pasującym zresztą nie tylko do łazienek jest styl retro. Jego cechą charakterystyczną są nawiązania do poprzednich epok – oczywiście w nowoczesnym wydaniu.

Jak może zostać zaaranżowana łazienka retro?

Na ten styl można zdecydować się pod wpływem własnych upodobań lub w związku z pomysłem znalezionym np. w czasopiśmie. Większość zaleceń aranżacyjnych wiąże się z tym, że łazienka retro powinna być dość przestronna. Duża ilość miejsca zapewnia możliwość wstawienia i wyeksponowania dowolnych egzemplarzy armatury łazienkowej.

Przestronność łazienki ma też sens z uwagi na pewien przepych wymuszany przez wybrany styl. Dekoracje, a nawet elementy typowe takie jak umywalka retro mają ozdobny kształt. Ozdobniki architektoniczne i szerokie parapety okienne wymagają, by było jak je pokazać. Mała łazienka może sprawiać wrażenie przytłaczającej.

Romantyczny styl a łazienka retro

Wybierając styl retro można spełnić swoje marzenia o romantycznej łazience. Do takich aranżacji pasują delikatne i słodkie barwy jak lilaróż czy zgaszony błękit. W sklepach stacjonarnych lub internetowych dostępna jest ceramika łazienkowa w stylu retro w przeróżnych barwach. Pozwala to na zabawę całą gamą odcieni.

Wybór romantycznej aranżacji uwzględnia codzienne sprzęty i dekoracje. Ozdobna i jednocześnie przydatna miska wisząca retro, kubeczki na kwiaty i akcesoria higieniczne, klasyczne mydelniczki to tylko kilka przykładów. Można też zdecydować się na pokrycie ścian tapetami wodoodpornymi z ciekawym deseniem.

Wanna na nogach – relaks w domowej łazience

Aranżację wnętrza łazienki warto zacząć od najważniejszych elementów, takich jak wanna i kabina prysznicowa. W większym pomieszczeniu można korzystać z obu rozwiązań. Wanna na nogach w Warszawie to hit aranżacyjny związany ze stylem retro. Na szczęście można wybierać w setkach wzorów i kolorów.

Podsumowując, łazienki zaaranżowane w stylu retro mogą prezentować się bardzo oryginalnie z uwagi na duże możliwości personalizacji.

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.