15 kwietnia 2024

Kiedy warto zdecydować się na drzwi wewnętrzne z nakładkami na stare ościeżnice?

2 min read
drzwi

Wymiana drzwi w wielu sytuacjach może okazać się problematyczna. Nowoczesne modele nie zawsze muszą pasować do otworu drzwiowego. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą drzwi z nakładkami na stare ościeżnice. Czym są i kiedy warto z nich skorzystać? Podpowiadamy. 

Czym są nakładki na stare ościeżnice?

Nakładki na ościeżnice spotkać możemy również pod nazwą nakładek renowacyjnych. Są one stosowane na stare ościeżnice, pozwalając je ukryć oraz dopasować futryny do nowych drzwi bez konieczności kucia ścian. Dużą zaletę ościeżnic renowacyjnych stanowi fakt, że wyglądają one prawie identycznie jak tradycyjne ościeżnice. Sprawdzą się one w przypadku różnych typów drzwi i szerokości futryny.

Jak wyglądają takie nakładki? Mają one postać obudowy, którą nakłada się na starą framugę. Nie wymagają one jej wcześniejszego zdemontowania. Ze względu na prostotę montażu, można go wykonać samodzielnie. Producenci oferują drzwi w pakiecie z gotowymi nakładkami. Jeżeli jesteś osobą, która planuje zmianę wystroju swojego domu związaną z wymianą drzwi, sprawdź w wyszukiwarce frazę drzwi wewnętrzne z nakładkami na stare ościeżnice w Warszawie.

W jakich sytuacjach warto postawić na drzwi z nakładkami?

Ludzie decydują się na skorzystanie z nakładek renowacyjnych głównie w przypadku, kiedy chcą zamontować w pomieszczeniu nowe drzwi. Często bardzo trudno jest znaleźć model idealnie dopasowany do futryny. Jeżeli chcemy uniknąć kosztownego remontu związanego z kuciem wejścia, warto postawić na drzwi ze wbudowanymi nakładkami. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie dla mieszkańców bloków, gdzie wyburzanie wejścia jest skomplikowanym procesem.

Kiedy jeszcze warto postawić na drzwi wewnętrzne z nakładkami na stare ościeżnice? W momencie, kiedy chcemy pozbyć się starej framugi, ale jej usunięcie jest nieopłacalne lub wręcz niemożliwe. Dzieje się tak zazwyczaj w sytuacjach, gdy otwór drzwiowy ulokowany jest w ścianie nośnej lub kiedy wynajmujemy mieszkanie i możemy pozwolić sobie na przeprowadzenie remontu. Są to sytuacje, kiedy nakładki doskonale spełnią swoją funkcję.

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.