15 kwietnia 2024

Kanapa rozkładana dla 2 osób – wygodna i kompaktowa

2 min read
konstrukcja

Szukasz komfortowych mebli wypoczynkowych do małego salonu? Doskonale sprawdzi się kanapa rozkładana przeznaczona dla 2 osób, która w razie potrzeby może być łatwo zamieniona w łóżko. Jak wybrać najlepszy mebel tego typu?

Po pierwsze – sprawdź wymiary

Zanim zaczniesz szukać dla siebie idealnego mebla jak kanapa rozkładana 2 osobowa – https://birdmeble.pl/sofy-rozkladane/dwuosobowe/z-pojemnikiem-na-posciel pamiętaj o tym, że jego wybór jest zdeterminowany wymiarami pomieszczenia czy też miejsca, w którym chcesz ją ustawić. Wobec tego pierwszym krokiem powinno być wymierzenie miejsca ustawienia sofy, by wiedzieć, jakich mebli poszukiwać.

Przy wykonywaniu pomiarów należy pamiętać o tym, że kanapa nie powinna być maksymalnie dosunięta do ściany, kaloryfera albo do innych mebli. Należy w tym przypadku pozostawić pomiędzy nimi wolną przestrzeń, która pozwoli na swobodny przepływ powietrza.

Gdy chcemy kupić kanapę stacjonarnie, zwykle jej wymiary możemy sprawdzić na znajdującej się przy niej etykiecie. W przypadku zakupu online można zapoznać się z nimi na stronie.

Po drugie – konstrukcja kanapy

W sprzedaży można znaleźć kanapy rozkładane o różnych konstrukcjach, dlatego też warto uwzględnić ich budowę podczas poszukiwań idealnego modelu dla siebie.

Aby kanapa była wygodna, warto poszukiwać modeli o poniższych parametrach:

  • Wypełnienie siedziska z połączenia gąbki oraz sprężyn,

  • Wygodne, tapicerowane podłokietniki,

  • Oparcie wykonane z miękkich poduszek.

Wygodniejsza, a także bardziej praktyczna będzie kanapa, w której siedziska wykonane są z osobnych elementów, najlepiej z opcją zdjęcia materiału. Wtedy można bardzo łatwo utrzymać je w czystości.

Po trzecie – styl kanapy

Wybierając kanapę do salonu, nie można zapominać także o tym, aby zwrócić uwagę na jej styl. Wygląd kanapy oraz materiał wykorzystany do jej wykończenia powinny być dopasowane do aranżacji pomieszczenia.

W nowoczesnych wnętrzach najlepiej sprawdzi się kanapa rozkładana 2 osobowa o prosty, geometrycznym wyglądzie, bez zbędnych ozdobników, wykończona prostą tapicerką, na przykład w kolorze uniwersalnej szarości.

Z kolei do wnętrz w stylu glamour czy też loft często wybierane są kanapy wykończone welurem, czyli aksamitem. To przyjemny w dotyku, miękki materiał, który wyróżnia się efektem głębi. Najmodniejsze są kanapy w kolorze granatowym, szmaragdowym, szarym, beżowym i pudrowym rożu.

Gdy chcemy osiągnąć efekt eleganckiej przestrzeni, w takim przypadku warto poszukać kanapy wykończonej skórą ekologiczną albo naturalną. Mogą być także ozdobnie pikowane jak kanapy Chesterfield. Takie meble kapitalnie wyglądają we wnętrzach klasycznych, kolonialnych oraz loft.

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.