15 kwietnia 2024

Jakie schody strychowe zajmują mało miejsca?

2 min read
schody na strych

Strych to miejsce, do którego zagląda się rzadko. Służy najczęściej do przechowywania aktualnie niepotrzebnych przedmiotów. Schody prowadzące na strych powinny zajmować mało miejsca, ale jednocześnie być trwałe i wytrzymywać duże obciążenia. Jakie schody strychowe sprawdzą się najlepiej?

Schody strychowe – jakie zajmują najmniej miejsca?

Na rynku jest kilka rodzajów schodów prowadzących na strych. Jeśli mamy mało miejsca, dobrze jest wybierać spośród modeli składanych i rozkładanych. Schody strychowe nie powinny ograniczać powierzchni w pomieszczeniu, ale jednocześnie w pełni zakrywać otwór w górnej kondygnacji. Schody prowadzące na strych mogą być segmentowe, składane i nożycowe. Schody segmentowe to produkt rozsuwany, który umożliwia regulację wysokości. Nie zajmują dużo miejsca. Schody składane są uniwersalne, najczęściej wykonane są z drewna i aluminium. Jednobiegowe schody składane są bardzo łatwe w użytkowaniu wewnątrz niewielkich pomieszczeń.  Dobrym rozwiązaniem, gdy nie dysponujemy dużą ilością miejsca na schody, są schody nożycowe, które składają się w harmonijkę i chowają w klapie otworu podłogowe wyższej kondygnacji. 

Jak wybrać schody strychowe?

Strych, zwłaszcza ten nieużytkowy, nieocieplony, to miejsce, które rzadko odwiedzamy. Dostać się do niego trzeba, ale najlepiej, by schody do niego prowadzące nie zajmowały dużo miejsca. W małych pomieszczeniach, gdy otwór strychowy nie jest za duży, idealnie sprawdzą się nożycowe schody strychowe. Najczęściej wykonane są z aluminium. Są nie tylko wytrzymałe, ale przede wszystkim mają duże obciążenia. Dodatkowo ich użytkowanie nie jest skomplikowane. Co ważne, schody łatwo się rozsuwają i zsuwają. Dzięki mechanizmom odciążającym, nawet osoby starsze lub młodzież poradzą sobie z rozsuwaniem tych schodów. 

Dobór schodów strychowych zależy od ilości miejsca, którym dysponujemy. Przy małych powierzchniach świetnie sprawdzą się schody rozsuwane i składane, które po rozsunięciu będą efektownie się prezentowały, a jednocześnie będą funkcjonalne i bezpieczne w użytkowaniu. 

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.