15 kwietnia 2024

Jakie okna kupują Polacy?

2 min read

Aż 85% Polaków wybiera okna z PVC – wynika z raportu przeprowadzonego przez oferteo.pl. Zainteresowanie stolarką okienną jest zależne od pory roku i wzrasta szczególnie późną wiosną i latem.

Jakie okna kupują Polacy? Okna PVC ciągle wygrywają z drewnianymi

W 2015 roku Polacy najczęściej wybierali okna z PVC. Zdecydowanie rzadziej wybierali okna drewniane – bo zaledwie 10% oraz okna z aluminium – 5%.

Popularność okien z PVC wynika ze stosunkowo niskiej ceny, dobrych parametrów i wygodnego użytkowania. Mniejsze zainteresowanie oknami drewnianymi spowodowane jest po pierwsze ich wyższą  o ok. 40% w stosunku do okien PVC ceną, a po drugie – koniecznością konserwacji co 5 lat – wyjaśnia Karol Grygiel, członek Zarządu Oferteo.pl.

najczesniej_wybierane_okna_

Kto montuje kupione przez Polaków okna?

Decydując się na kupno nowych okien Polacy (60%) są zainteresowani kompleksową usługą – zakup + montaż. Tylko 1/5 decyduje się na sam zakup, tyle samo też nie określa precyzyjnie swoich oczekiwań w tym zakresie.

Montaż wykonany przez firmę dostawczą jest wygodny i pozwala uniknąć błędów, które w przyszłości mogą skutkować nieszczelnym otworem okiennym czy uszkodzeniami okna – podkreśla Grygiel.

Jakie okna kupują Polacy?

Kiedy najczęściej kupujemy okna?

Zainteresowanie stolarką okienną wzrasta wraz ze zbliżającą się wiosną. Latem osiąga punkt kulminacyjny, by następnie spadać sukcesywnie do końca roku. I tak najwięcej okien kupuje się w lipcu (13%), a najmniej w listopadzie (niecałe 6%).

Dane pochodzą z analizy 3232 zapytań ofertowych zamieszczonych w serwisie Oferteo.pl w okresie od 01.01.2015 r. do 31.12.2015 r. przez osoby poszukujące ofert na zakup stolarki okiennej.

Jakie okna kupują Polacy?Jakie okna kupują Polacy?

2 thoughts on “Jakie okna kupują Polacy?

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.