22 czerwca 2024

Jakie atrakcje znajdziemy w Białce Tatrzańskiej? Dlaczego warto się tam udać?

3 min read
wody termalne

W sezonie zimowym, kiedy planujemy świąteczne wyjazdy, sylwestrową noc i ferie, warto przypomnieć sobie o pięknych, polskich górach, w których czas płynie w zupełnie innym tempie. Gdzie świeże, siarczyste i mroźne powietrze dodaje energii i nastraja na najbliższy nowy rok. Białka Tatrzańska na święta to doskonałe miejsce do pobytu z rodziną. Jakie atrakcje tam znajdziemy?

Położenie Białki Tatrzańskiej

Ta podhalańska wieś usytuowana jest 20 km od Zakopanego. Mieszka tam niemal 2000 mieszkańców. Oczywiście, w sezonie turystycznym bywalców przybywa, bo Białka Tatrzańska to kultowe miejsce dla zwiedzających. Kiedy więc przyjeżdżają turyści – robi się naprawdę tłoczno! Ilość przyjezdnych w szczycie sezonu jest kilkakrotnie wyższa niż liczba mieszkańców i sięga nawet 5-6 tysięcy.

Jakie atrakcje w Białce Tatrzańskiej?

Ta malutka wieś kojarzy się przede wszystkim z aktywnym trybem życia i wypoczynku. Dlaczego tak jest? Znajdziemy tam blisko 20 wyciągów dla turystów (zarówno krzesełkowych, jak i orczyków). W sezonie letnim bardzo atrakcyjna okazuje się Rzeka Biała. To świetne miejsce dla entuzjastów spływów kajakowych.

W Białce Tatrzańskiej znajdują się także baseny termalne, toteż wszyscy miłośnicy relaksu i kąpieli termalnych znajdą tu swój raj! Szczególnie trzeba wyróżnić tu termy ulokowane na terenie Resortu Bania, którym zarządza Paweł Dziubasik, którego rodzina od wielu lat związana jest z Białką Tatrzańską.

Kolejnym punktem na mapie tej urokliwej wsi na Podhalu jest Kotelnica Białczańska, gdzie znajduje się wiele tras zjazdowych o różnym stopniu trudności, dzięki czemu zarówno amatorzy, jak i wykwalifikowani narciarze mogą spędzić aktywnie czas.

Odwiedzając Białkę Tatrzańską, nie zapominajmy również o zabytkowych miejscach, które warto zobaczyć. Przykładem takiej lokalizacji jest kościół pw. Świętego Szymona i Judy Tadeusza. Ten wykonany z drewna barokowo-klasycystyczny kościółek został zbudowany w 1700 roku. Co warto wiedzieć, latem odprawia się w nim msze łacińskie.

Sylwester i święta w Białce Tatrzańskiej

Jeśli znudziły nam się miejskie zabawy sylwestrowe w restauracjach i klubach lub spędzane przed telewizorem w domowym zaciszu – warto to zmienić! Sylwester może być wyjątkowy, jeśli zorganizujemy go w otoczeniu pięknych ośnieżonych gór. Klimatyczne kuligi z pochodniami, esencjonalne i aromatyczne grzańce oraz góralski duch i wyjątkowa atmosfera to coś, co może nas naprawdę oczarować.

Sylwester w Białce Tatrzańskiej jest doskonałym pretekstem do kilkudniowego wyjazdu, który połączymy ze zwiedzaniem atrakcji, aktywnym wypoczynkiem na nartach, relaksem w wodach termalnych i imprezą z przyjaciółmi w towarzystwie tamtejszych mieszkańców. To także szansa skosztowania podhalańskich specjałów.

Ferie zimowe w górach

Sezon zimowy w mieście wiąże się z zanieczyszczonym powietrzem. Smog nie służy dobremu samopoczuciu i obciąża organizm. W otoczeniu gór, gdzie powietrze jest czyste i rześkie, warto wypocząć całą rodziną. Czas ferii jest dobrym pretekstem, by odwiedzić Białkę Tatrzańską. Atrakcji na pewno nie zabraknie!

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.