15 kwietnia 2024

Jak znaleźć wartościową ekipę remontową?

3 min read

Jeśli chcemy sprzedać mieszkanie w ramach slipingu, musimy wziąć pod uwagę szereg czynności, które podniosą jego atrakcyjność w oczach potencjalnych nabywców. Gdy kupimy za symboliczną cenę nieruchomość w opłakanym stanie, wiadomo, że nikt nie będzie chciał zapłacić nam więcej od kwoty, jaką sami wydaliśmy na inwestycję. Trzeba więc robić wszystko, by jakość estetyczna nieruchomości została podniesiona, co z pewnością przełoży się na atrakcyjność rynkową nieruchomości.

O ile skromne kawalerki o małym metrażu wielu fliperów decyduje się wyremontować samodzielnie, zaoszczędzając przy tym nierzadko także koszty remontów, o tyle  w przypadku większych mieszkań sprawa nie jest taka prosta. Trzeba zainwestować w sprawdzoną, fachową i zaufaną ekipę remontową, która z zapyziałej nory zrobi loft dla obywateli świata. W zdewastowanych mieszkaniach, kupionych za niskie ceny, najczęściej do wymiany jest wszystko, od podłóg, na sanitariatach kończąc. Jak znaleźć wartościową ekipę remontową, by nie przepłacić za pracę i nie stanąć w obliczu późniejszej reklamacji usługi?

Metody na poszukiwanie ekip remontowych

Każdy fliper może mieć inną metodą, możliwe jest także ich łączenie, jeśli potrzebna jest rozbudowana i liczna grupa pracowników remontowych, a czas nagli.

Przede wszystkim polecamy:

  • rozmawiać z przyjaciółmi, rodziną i znajomymi o tym, że poszukujemy wykwalifikowanej ekipy remontowej „na już”, poczta pantoflowa najlepszym i najszybszym sposobem na przekazywanie ważnych informacji
  • umieszczać ogłoszenia w lokalnej prasie
  • umieszczać ogłoszenia na stronach internetowych pod rubryką „szukam” lub „usługi”, na tego rodzaju witrynach także same ekipy remontowe umieszczają swoje ogłoszenia, nie ma problemu z ich odnalezieniem
  • rozwieszać ogłoszenia na budowach i w miejscach, gdzie odbywają się remonty
  • dawać ogłoszenia do lokalnej telewizji lub radia, jeśli jest taka możliwość w naszym miejscu zamieszkania
  • nawiązać kontakt z ekipami remontowymi polecanymi przez innych fliperów

Kontrolować czy nie? 

Czy kontrolować ekipę remontową w czasie pracy przy odnawianiu mieszkania pod fliping, czy dać sobie spokój? Na pewno warto zaufać swojej intuicji, zwłaszcza, jeśli została już pobrana zaliczka. Nie polecamy ekipom remontowym dawać zbyt dużych zaliczek. Zwłaszcza tym o nieustalonej renomie. Zbyt duża suma pieniędzy na wstępie wielu pracowników jest w stanie zepsuć, skutkować to może opóźnieniem prac,  a także kiepską jakością wykonywanej usługi. A przecież nie po to płacimy wybranej ekipie remontowej, aby lada moment sprowadzać kolejną, by poprawiała błędy poprzedniej. Rzeczowa kontrola prac remontowych jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Pracownicy dzięki temu będą wiedzieli, że trafili na wymagającego klienta, który nie pozwoli na pokrzyżowanie sobie planów oraz jakiekolwiek opóźnienia.

Czytaj więcej: Flipowanie na rynku pierwotnym

Ilość to nie zawsze jakość

Nie zawsze liczna grupa remontowa jest gwarantem wykonania usługi na najwyższym poziomie. Wielokrotnie spotkaliśmy się już z sytuacjami, gdzie trzech pracowników remontowych potrafiło gruntownie i w krótkim czasie odnowić starą nieruchomość znacznie lepiej, niż sześcioosobowa ekipa. Przy wyborze właściwej ekipy remontowej bierze się pod uwagę cały szereg czynników, z których najważniejszym jest oczywiście cena oraz nieposzlakowana opinia nie tylko pośród innych fliperów, ale także wśród ludzi anonimowych, niezwiązanych z rynkiem zarządzania nieruchomościami na co dzień. Posiadanie oficjalnej strony internetowej przez firmę remontową dużo mówi o jej profesjonalnym podejściu do obowiązków zawodowych.

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.