28 maja 2024

Jak wybrać drewniane meble ogrodowe?

4 min read

Jesteś właśnie na etapie przygotowywania dla siebie idealnego kącika do wypoczynku na tarasie bądź w ogrodzie? Pewnie przydałyby Ci się do tego celu odpowiednie meble ogrodowe, którym można byłoby się rzeczywiście cieszyć każdego dnia, kiedy tylko mamy ochotę na relaks. Pozostaje jednak pytanie, w jaki sposób powinniśmy wybierać, żebyśmy później byli zadowoleni z zakupu.

Rozmiar mebli

Ten element wyboru zestawu mebli ogrodowych wydaje się być wręcz banalny. A jednak okazuje się, że często popełniamy podstawowy błąd, iż kupujemy meble lub inne większe rzeczy „na oko”, czyli bez zbierania wcześniejszych pomiarów. To może dla nas oznaczać pięćdziesiąt procent szans powodzenia. Mianowicie, albo się uda, albo się nie uda.

Dlatego, zanim wybierzemy się do marketu, sklepu ogrodniczego, bądź po prostu klikniemy wybrany model na sklepie internetowej, lepiej zastanówmy się na jakiej wielkości meble ogrodowe możemy sobie rzeczywiście pozwolić. Na niewielkim balkonie lub w ciasnej altanie, raczej nie umieścimy kilkuosobowego zestawu.

Teoretycznie zdecydowanie łatwiej jest zagospodarować przestronne miejsca w naszym ogrodzie. Ale jeśli zamierzamy kupować jakieś meble niemalże na „styk”, znowu możemy ulec złudzeniu, że nie trzeba dokonywać szczegółowych pomiarów. Niestety często podchodząc w taki sposób do sprawy, możemy się spodziewać tego, że upatrzony przez nas zestaw, będziemy musieli oddać z powrotem do sklepu. Żeby zapobiec tej niemiłej sytuacji. Poświęćmy kilka minut na dokonanie dokładnych pomiarów, a będziemy wiedzieli, czy możemy patrzeć na małe, średnie, czy duże zestawy mebli drewnianych.

Wykonanie

Teoretycznie drewniane meble ogrodowe, nie powinny wzbudzać u nas żadnych podejrzeń co do materiału. Jednak i tutaj należy zachować ostrożność. Dlaczego? Niestety niektóre meble są wykonane z pseudodrewna, a raczej można je nazwać drewnopodobnymi, ponieważ zostały wykonane z cienkiej sklejki lub płyty wiórowej. Pierwszą oznaką świadczącą o tym, że jakość takich mebli może pozostawiać wiele do życzenia, jest ich cena. Wyjątkowo niska, oczywiście może być przejawem atrakcyjnej promocji. Jednak, jeśli więcej takich produktów, a dokładniej zestawów również są dostępne w niskich cenach, przyjrzyjmy się jakości tych mebli. Nie dajmy się zwieść pod żadnym pozorem, że jeśli zdecydujemy się na takie tanie meble do ogrodu, to na pewno zaoszczędzimy. Czemu? Ponieważ prawdopodobnie takie meble nie wytrzymają nawet jednego sezonu. Wtedy okazuje się, że niestety taki zakup nie jest długotrwałą inwestycją. W związku z tym warto rzeczywiście wziąć pod uwagę, czy meble drewniane do ogrodu lub na taras, rzeczywiście wykonane są z drewna. Najczęściej tutaj wymienia się akację, sosnę lub świerk. Jeśli będziemy poszukiwać meble z górnej półki, wtedy możemy na przykład wybrać drewno egzotyczne, lub polskiego dęba bądź buczynę.

Ergonomia

Kolejnym elementem, na jaki należy zwrócić uwagę, przy wyborze mebli ogrodowych, jest oczywiście ich ergonomia. Na pierwszy rzut oka, taka cecha nie wydaje się być do końca niezbędna. Ale warto w takiej sytuacji wyobrazić sobie przenoszenie mebli z miejsca na miejsce. Czy będą one wystarczająco lekkie, czy jednak ich przesuwanie będzie sprawiało bardzo dużo kłopotu. Warto postawić na krzesła, które będą składane, wtedy w celu przechowania ich na sezon zimowy, na pewno nie będziemy mieli żadnego problemu, by je pomieścić na przykład na strychu lub garażu. Czasami takie meble ogrodowe, rzeczywiście mogą być dla nas bardzo ciekawym rozwiązaniem, a nawet doświadczeniem, jeśli są w jakiś intrygujący sposób możliwy do składania bądź powiększania ich powierzchni lub liczny. W końcu ostatnio projektanci mebli prześcigają się w tego typu pomysłach. Natomiast klienci mogą na tym naprawdę skorzystać.

Miejsce zakupów

Gdy już mniej więcej ustalimy, jakie meble ogrodowe nas będą najbardziej interesowały, możemy z powodzeniem przejść niemalże do ostatniego etapu tego zadania. Mianowicie ustalimy, w jakim miejscu będziemy chcieli dokonać zakupu wymarzonego zestawu do ogrodu bądź na taras. Wśród takich propozycji, najszybciej i jednocześnie najogólniej wymienia się sklepy stacjonarne, jak i również sklepy internetowe. W tych pierwszych rzeczywiście mamy okazję zobaczyć meble z bliska, dotknąć je, a nawet teoretycznie je wypróbować. To jest idealny pomysł dla osób, które bardzo sceptycznie podchodzą do wszelkich zakupów dokonywanych za pośrednictwem Internetu. Jednak rzeczywiście może się okazać, że to jednak w sieci, znajdziemy bardzo ciekawe propozycje, a także znacznie szerszy wybór zestawów mebli ogrodowych. Przykładem na to może być między innymi http://ogrodolandia.pl/drewniane-meble-ogrodowe. Są to przykładowe rozwiązania, które bez większego wysiłku możemy mieć w swoim ogrodzie lub na tarasie.

Po dokonaniu ostatecznego wyboru, nie pozostaje nam nic innego, jak po prostu ostatecznie zdecydować się na zakup. Później już tylko pozostaje najprzyjemniejsza część całej transakcji, mianowicie korzystanie z wymarzonego zestawu mebli ogrodowych, oczywiście podczas relaksu lub w czasie spotkań ze znajomymi.

Wybór drewnianych mebli ogrodowych

Wybieramy drewniane meble ogrodowe

1 thought on “Jak wybrać drewniane meble ogrodowe?

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.