28 maja 2024

Jak stosować taśmę malarską?

2 min read

Remont nawet niewielkiego mieszkania to spore wyzwanie logistyczne i finansowe. Prace najlepiej zaplanować z wyprzedzeniem, uwzględniając środki finansowe jakie będą do dyspozycji, konieczne do wykonania prace oraz koszt materiałów i akcesoriów niezbędnych podczas remontu. Jednym z koniecznych przedmiotów, które należy kupić decydując się na malowanie mieszkania, jest oprócz dobrej jakości farby, taśma malarska. Jak są rodzaje tego typu taśm i jak je stosować?

Remont mieszkania krok po kroku

Każdy, kto przynajmniej raz odnawiał choćby niewielki pokój, wie z czym wiąże się drobny remont. Kurz, bałagan i rosnące koszty są trudne do przewidzenia. Trzeba dokładnie zaplanować wydatki i zaopatrzyć się w szereg akcesoriów: pędzle do malowania, kuwety, taśmy malarskie oraz folie zabezpieczające meble i podłogę.

Istotne jest również znalezienie odpowiedniej ekipy, która przeprowadzi remont. Jeśli prace nie są zbyt skomplikowane, a koncentrują się jedynie na odmalowaniu ścian, można tych działań podjąć się samodzielnie lub z pomocą bliskich. Warto przy tym pamiętać, aby kupić dobrej jakości farbę, najlepiej zmywalną oraz odpowiednią taśmę malarską.

Rodzaje taśm malarskich

W zależności od zastosowania, wyszczególnić można kilka typów taśm malarskich. Najpopularniejsze i najczęściej stosowane, to w kolorze żółtym. Ich wadą jest konieczność szybkiego zdjęcia ze ściany, zaraz po przeprowadzonym malowaniu. Dłuższe pozostawienie tego typu taśmy może skutkować oderwaniem się farby od ściany przy ściąganiu taśmy w późniejszym czasie. Ten rodzaj polecany jest do szybkich remontów.

Poszukując taśmy do malowania warto zwrócić uwagę na rodzaj kleju oraz materiał z jakiego została wykonana. Można przyjąć jako zasadę, że im ciemniejszy kolor taśmy, tym klej w niej zastosowany jest słabszy.

Taśmy malarskie to nie tylko te, które można stosować wyłącznie do ścian. Innych typów można użyć do narożników lub krzywizn.

Akcesoria niezbędne podczas remontu

Jak zostało już wspomniane wcześniej, remont na własną rękę wiąże się zakupem szeregu akcesoriów. Wybierając poszczególne z nich niekoniecznie pierwszym wyznacznikiem powinna być cena. Oczywistym jest, że każdy chce nabyć akcesoria w niskiej cenie, zyskując przy tym dobrą jakość. Jednak najtańsze produkty nie zawsze są trwałe i może się okazać, że jeszcze w trakcie malowania pęknie np. wykonana z cienkiego plastiku kuweta na farbę lub wałek do farby okaże się nieodpowiedni. Dlatego wybierając artykuły pomocnicze do remontu, warto wybierać te nieco droższe, ale lepszej jakości.

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.