15 kwietnia 2024

Jak odpowiednio dobrać okna dla alergika?

2 min read

 

Urządzając pokój dla alergika należy zwrócić uwagę, aby ograniczyć dostęp alergenów do minimum. Gdy natężenie pyłków wzrasta, dają się we znaki objawy alergii takie jak łzawienie oczu, katar sienny, wówczas szukamy schronienia w domu, dlatego ważne jest zastosowanie odpowiednich okien.

Odpowiedni materiał

Bariery chroniące wnętrze przed alergenami takie jak okna do domu ale także drzwi zewnętrzne pcv powinny być starannie dobrane. Łatwość czyszczenia profili jest niezwykle istotna, zwłaszcza gdy w grę wchodzi także uczulenie na roztocza i kurz. Wówczas pielęgnacja profili powinna odbywać się dosyć często. Materiałem odpowiednim do wykonania okien do pokoju alergika jest pvc. To materiał niezwykle prosty w utrzymaniu czystości oraz w pielęgnacji. Wilgotna szmatka oraz delikatny detergent wystarczy, aby pozbyć się nieczystości. Ponadto profile pvc są niezwykle wytrzymałe oraz odporne na zmienne warunki atmosferyczne.

Wentylacja

Mogłoby się wydawać, że wentylacja to proste zadanie, jednak w przypadku alergika nie do końca tak jest. Bardzo ważne jest, aby nie otwierać okna na oścież w ciągu dnia zwłaszcza wiosną, gdy stężenie pyłków jest najbardziej uciążliwe. Wymieniając okna na nowe warto wyposażyć w okucia z funkcją wietrzenia szczelinowego, która umożliwia odstawienie skrzydła od ramy na całym obwodzie na 6 mm. Zapewnia to swobodną wymianę powietrza przy jednocześnie zaryglowanych oknach, nie wpuszczając pyłków do wnętrza pomieszczenia. Na rynku dostępne są także nawiewniki posiadające filtr przeciwpyłkowy, które blokują przedostanie się pyłków.

Dodatki

W pokoju alergika nie są wskazane grube zasłony oraz żaluzje na których bez problemu osiada się kurz. Najlepszą opcją będzie zastosowanie ekologicznych i higienicznych rolet materiałowych, które dzięki gładkiej powierzchni zapobiegają przyleganiu kurzu.

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.