24 lutego 2024

Jak dobrać dywan do aranżacji? Podpowiadamy!

3 min read
modne dywany

Dywan stanowi nieodłączny element wystroju wnętrza mieszkalnego, ale nie tylko. Sprawdza się dosłownie w każdych warunkach i pasuje do pomieszczeń urządzonych w dowolnym stylu. Jest to niezwykle prosta i funkcjonalna ozdoba, które jednocześnie potrafi odmienić oblicze konkretnej przestrzeni. Pojawia się jednak pytanie, w jaki sposób dobrać dywan do aranżacji? Jakich zasad się trzymać i gdzie szukać najlepszych dywanów? Sprawdzamy!Zakup dywanu nie jest tak prostym zadaniem, jakby się mogło początkowo wydawać, a wszystko za sprawą niezwykle szerokiej oferty dostępnej na rynku. Dywany różnią się bowiem między sobą nie tylko kolorem czy motywami, ale przede wszystkim kształtem, rozmiarem, grubością czy rodzajem materiału, z którego zostały wykonane. Wszystko to wpływa na ogólny odbiór danego dywanu i możliwości aranżacyjne z nim związane, dlatego warto dokładniej przyjrzeć się temu tematowi i poświęcić trochę czasu zanim podejmie się ostateczną decyzję.

Jaki dywan do wnętrza – najważniejsze zasady

dywan do pokoju

Już na wstępie powinniśmy zastanowić się, czego właściwie oczekujemy i w jakich okolicznościach ma sprawdzić się dywan. Mowa tutaj w szczególności o tym, w którym dokładnie pomieszczeniu będzie się znajdować, kto będzie mieć z nim styczność i przede wszystkim, do jakich innych elementów dekoracyjnych ma pasować. Niezwykle istotne jest to, aby dywan stanowił uzupełnienie całej aranżacji, sprawiając, że wnętrze stanie się bardziej przytulne. Pamiętajmy też o tym, że poza walorami czysto wizualnymi, dywan ma być po prostu praktyczny. Nie może więc być np. zbyt duży, aby nie blokować drzwi czy też trudny w utrzymaniu czystości, szczególnie jeśli w mieszkaniu czy domu są zwierzęta lub dzieci.

Wybór dywanu – czym się kierować?

modne dodatki

Szukając dywanu dla siebie najlepiej kierować się przede wszystkim indywidualnymi preferencjami. Chodzi zarówno o kolorystykę, ale też o kształt, wielkość czy wysokość włosia. Pod uwagę trzeba wziąć ponadto rodzaj pomieszczenia, ponieważ nieco inny dywan kupimy do salonu, a jeszcze inny do biura czy np. łazienki. Również w zależności od wystroju wnętrza możemy postawić na proste dywany nowoczesne lub te bardziej zdobione. Ostatnio coraz bardziej popularne stają się dywany geometryczne, które pasują zarówno do aranżacji minimalistycznych, jak i tych pełnych przepychu. Znaczenie ma także to, z jakiego materiału wykonano dywan, a więc czy jest to poliester, wiskoza, a może prawdziwa wełna. W większości przypadków najlepszym rozwiązaniem są dywany ze sztucznych włókien, które są łatwe w czyszczeniu oraz bardzo wytrzymałe.

Jak i gdzie kupić dobrej jakości dywan?

modne dywany

Wybór właściwego dywanu, który będzie pasować do danej aranżacji to jednak nie wszystko. Bardzo ważne jest to, aby kupować dywany od sprawdzonych producentów, którzy gwarantują najwyższą możliwą jakość wykonania. Jeśli zależy nam na wyróżniającym się dywanie, obok którego nikt nie przejdzie obojętnie, warto odważnie podejść do tematu kolorystyki i wzoru.

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.