15 kwietnia 2024

Geodezyjny pomiar wykonawczy – w jakim celu się go wykonuje?

2 min read
geodezja

Geodeta jest jednym z najważniejszych specjalistów, z którymi będziemy pracować podczas budowy domu. Powinien posiadać niezbędne doświadczenie oraz uprawnienia, dzięki którym wszystkie usługi będzie wykonywać zgodnie z prawem geodezyjnym, budowlanym, administracyjnym. Jedną z czynności jest geodezyjny pomiar wykonawczy. Jego celem jest kompleksowe sprawdzenie, czy stan faktyczny obiektu, zgadza się z projektem.

Czym jest geodezyjny pomiar wykonawczy?

Współpraca z geodetą powinna być płynna i bezproblemowa. Nie ważne, czy mamy do wykonania podział geodezyjny działki, jej scalenie. Geodeta musi posiadać niezbędne uprawnienia, aby nie łamać prawa, aby nikt nie miał możliwości prawnych, by podważyć jego decyzję.

Jedną z czynności, które wykonuje geodeta, jest oczywiście geodezyjny pomiar wykonawczy. Są to czynności pomiarowe, które wykonuje się w celu stwierdzenia stanu końcowego budowy, z projektem. Zgodność musi być całkowita, aby geodeta mógł sporządzić dokumentację. Ta będzie potrzebna między innymi do tego, aby otrzymać pozwolenie na użytkowanie domu.

Pomiary powykonawcze przyłączy są również istotne

Zadaniem geodety jest wykonanie takich pomiarów, które w maksymalnym stopniu oddadzą stan faktyczny. Wykonując pomiary, geodeta zwraca uwagę na posadowienie obiektu budowlanego, ale również na to, czy wszystkie przyłącza (woda, gaz, prąd, odprowadzanie ścieków), są także wykonane zgodnie ze specyfikacją projektową. W tym przypadku każde odstępstwo od projektu jest niezwykle istotne i może spowodować problemy w przyszłości. Pomiary powykonawcze przyłączy muszą być dokładne.

Celem pomiaru powykonawczego przyłączy jest stworzenie mapy odbioru, czyli tego, co zostało wybudowane faktycznie na działce.

Podejmując współpracę z geodetą, który ma uprawnienia, sprawnie rozwiążemy wszystkie problemy, uprościmy procedury. Geodeta sprawnie wszystko wykona, sporządzi dokumentację, jak również bezpiecznie przeprowadzi nas przez dalsze etapy, których niestety przy budowie domu jest bardzo dużo.

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.