24 lutego 2024

Drzwi sosnowe – wyciekająca żywica

2 min read
Drzwi drewniane sosnowe – przykładowa realizacja firmy Dubiński

Drzwi drewniane sosnowe – przykładowa realizacja firmy DubińskiSpełniłeś w końcu swoje marzenia i kupiłeś do domu drzwi sosnowe. Wszystko ci w nich odpowiada. Cena, kolor, wykonanie i wzór. Niestety, po kilku miesiącach użytkowania zauważyłeś, że twoje wymarzone drzwi drewniane, pokrywają się kropelkami żywicy. Co gorsza, z każdym dniem jest ich coraz więcej i naprawdę trudno sobie z tym poradzić. W takich przypadkach należy działać szybko i zdecydowanie. Tylko to pozwoli uchronić Twoje drewniane drzwi przed dalszymi zniszczeniami.

Co robić, kiedy żywica zaatakowała drzwi sosnowe

Na początku wyjaśnijmy najczęściej pojawiającą się przyczynę. Żywica wydostająca się z drzwi drewnianych, to efekt niewystarczającego wysuszenia drewna, zanim zostało ono wykorzystane do produkcji. Sezonowanie drewna jest niezwykle ważne przy produkcji mebli, okien i drzwi. Skrócenie tego procesu grozi tym, że w przyszłości drewno będzie się kurczyło, odkształcało, a dodatkowo pojawić się może żywica. Psuje ona znacząco estetykę produktu.

Metody zaradcze

Jedynym sposobem jest przesezonowanie drzwi. Może to następować poprzez ich zdemontowanie i ułożenie na płasko, podpierając co około 40 cm drewnianymi listwami. Drzwi sosnowe powinny zostać umieszczone w miejscu bardzo przewiewnym, do którego nie będą się dostawały promienie słoneczne. Dzięki temu procesowi, drzwi będą bardzo powoli, stopniowo się suszyły, a na ich powierzchni nie będzie pojawiała się żywica. Jej wydostawanie się ma miejsce tylko wtedy, kiedy drzwi sosnowe znajdują się w bezpośrednim kontakcie z promieniami słonecznymi. Natomiast, co należy zrobić z żywicą, która już się wydostała na zewnątrz? Przede wszystkim, nie należy jej usuwać kiedy jest świeża, płynna i elastyczna. Dlaczego? Ponieważ pozostawi ona ślady na drzwiach, które będzie niezwykle trudno usunąć. Należy zatem odczekać tak długo, aż żywica stężeje. Powinno to nastąpić już późnym wieczorem. Do usuwania warto wykorzystać czystą, metalową szpachlę, którą delikatnie wsuwamy pod naciek i odłamujemy żywicę. Możliwe ślady, pozostałości po niej, należy zeszlifować drobnoziarnistym papierem ściernym.

Drzwi drewniane sosnowe – przykładowa realizacja firmy Dubiński

Drzwi drewniane sosnowe – przykładowa realizacja firmy Dubiński (niestety wyciekającej żywicy – brak :). Zdjęcie drzwi za stroną producenta: http://www.dubinski.com.pl//images/drzwi/zewnetrzne/Drzwi-sosnowe.jpg

1 thought on “Drzwi sosnowe – wyciekająca żywica

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.