22 czerwca 2024

Drzwi przesuwne – jakie są ich najpopularniejsze rodzaje?

2 min read
przesuwne drzwi

Drzwi przesuwne w miejscu wyjścia na taras są coraz częściej spotykane w domach oraz w mieszkaniach. Chociaż, w tym drugim przypadku nie zawsze można zdecydować się na ich zastosowanie – wszystko zależne jest od szerokości otworu. Do wyboru jest kilka rodzai takich systemów tarasowych.

Drzwi przesuwne a tradycyjna oferta wyjścia na balkon

Zanim ktoś jednak spojrzy na nowoczesne drzwi przesuwne, powinien spojrzeć na drzwi rozwieralno-uchylne. Maksymalna szerokość, która może być zastosowana przy tym rozwiązaniu, to 160 cm. Maksymalna wysokość to 250 cm. To tak naprawdę jedna z najczęściej stosowanych kombinacji, która znana jest od wielu lat. Otwierają się one do wnętrza pomieszczenia, przez co ograniczają możliwość aranżacji wnętrza. Do tego wyposażone są w wysoki próg.

Coraz częściej wykorzystywane są systemy uchylno-przesuwne i podnoszono-przesuwne. Ich montaż to także okna energooszczędne we Wrocławiu, które pozwalają na wykonanie dużych przeszkleń.

Drzwi przesuwne uchylno-przesuwne i podnoszono-przesuwne

Nowoczesna propozycja systemowa, która pozwala na to, aby do środka wpuścić ogromną ilość światła dziennego. Takie przeszklenia wyglądają imponująco. Ważne jest jednak to, aby zamontować okna energooszczędne we Wrocławiu. W innym przypadku duże przeszklenia mogą stać się odpowiedzialne za rosnące rachunki za ogrzewanie. Będzie przez nie uciekała ogromna ilość ciepła. Drzwi przesuwne uchylno-przesuwne i podnoszono-przesuwne wymagają także wykonania odpowiedniego montażu. Tak, aby skrzydła mogły bez problemu chodzić po prowadnicach. Wiele osób dostrzega ich zalety – m.in. większą swobodę aranżacyjną. Dzięki nim nawet w bliskiej odległości od drzwi można ustawić dekoracje, a nawet meble. Przy modelu podnoszono-przesuwnym istnieje możliwość zastosowania skrzydła, którego wymiary mogą mieć maksymalnie 300 cm (szerokość) i 6m (wysokość). Uchylno-przesuwne to drzwi, których maksymalna szerokość wynosi 160 cm, a światło przejścia to ok. 150 cm. 

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.