28 maja 2024

Dezynfekcja mieszkania w Kielcach: radzimy, jak się za to zabrać

2 min read
para wodna

W czasach COVID-19 dezynfekcja stała się powszechna. Dotyczy nie tylko szpitali, ale też przedszkoli, szkół, urzędów, czy biur. Niemniej równie ważna jest dezynfekcja mieszkania. Doradzamy, jak podejść do tego tematu. Czy lepiej kupić urządzenie do dezynfekcji, czy może jednak wezwać fachowców?

Profesjonalne metody dezynfekcji

Istnieje wiele metod dezynfekcji. Dostępnych jest też wiele płynów umożliwiających niszczenie drobnoustrojów. Jednak nie wszystkie są równie skuteczne. Niewątpliwie najlepsze efekty daje profesjonalna dezynfekcja mieszkania. Specjalistyczne metody dezynfekcji stosują fachowe firmy, takie jak Patron Pest. W ofercie znajduje się wiele sposobów walki z zanieczyszczeniami. Wybór tej najodpowiedniejszej zależy do sytuacji. Zasadniczo metody można podzielić na chemiczne i fizyczne.

Dezynfekcja w postaci metod chemicznych to między innymi:

  • aldehydy,
  • alkohole,
  • związki srebra lub miedzi,
  • utleniacze.

Do dezynfekcji metodami chemicznymi najczęściej stosuje się związki płynne. Zaliczamy tutaj między innymi każdy płyn do dezynfekcji rąk. Dostępne są również środki o wiele bardziej drażniące, z którymi skóra nie powinna mieć kontaktu. Istnieją też fizyczne metody dezynfekcji mieszkania i nie tylko. Te najpopularniejsze, to:

  • promieniowanie UV,
  • para wodna,
  • ozonowanie.

Każda z wymienionych metod znajduje zastosowanie w odpowiednich okolicznościach. Nie ma jednak wątpliwości, że dzisiaj dezynfekcja  w Kielcach (lub innych miastach w Polsce) najczęściej przeprowadzana jest poprzez ozonowanie.

Dezynfekcja, czyli ozonowanie

Emisja ozonu to sposób na natychmiastowe niszczenie drobnoustrojów. Ozon można wykorzystać do dezynfekcji mieszkania w całości, lub pojedynczych pomieszczeń. Świetnie sprawdza się w przypadku oczyszczania powietrza, jak również powierzchni. Innymi słowy, ozonowanie to uniwersalna metoda dezynfekcji. Jednak na czym ona polega? Ozonowanie wymaga zastosowania odpowiedniego sprzętu. Niezbędne będzie urządzenie do dezynfekcji w formie generatora ozonu. Generator wypuszcza ozon, który wiąże się z drobnoustrojami i je neutralizuje. Jest w tym bardzo skuteczny, zwalczając niemal wszystkie bakterie, wirusy, zarodniki grzybów i roztocza. Tym samym jest to doskonały sposób, aby zminimalizować szanse infekcji bakteryjnej lub wirusowej, a także reakcji alergicznej.

Warto wspomnieć, że urządzenie do dezynfekcji ozonem można też kupić w sklepie. Tym samym każdy może skorzystać z niego samodzielnie. Jednak czy warto się na to zdecydować? Odradzamy takie rozwiązanie. Otóż dezynfekcja z udziałem fachowców z pewnością da lepsze efekty. Posiadają oni wiedzę dotyczącą tego, jak prawidłowo korzystać z generatora ozonu.  Dzięki temu zabieg zostaje przeprowadzony skutecznie i bezpiecznie. Ozonowanie jest zabiegiem bezpiecznym, jednak tylko wtedy, gdy jest prawidłowo przeprowadzane. Trzeba zaaplikować odpowiednią ilość ozonu oraz przestrzegać procedur bezpieczeństwa. Właśnie dlatego lepiej zdać się na fachowców.

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.