22 czerwca 2024

Deska podłogowa – na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

2 min read
podlogowa deska

Aranżacja wnętrza to nie lada wyzwanie. Szczególnie problematyczne bywa wybieranie podłogi. Musimy wziąć pod uwagę wiele aspektów takich jak koszt, uniwersalność, łatwość w czyszczeniu czy wygląd. Wybór powinien być dobrze przemyślany, bo oczywiście każdy chciałby, aby jego podłoga posłużyła wiele lat. Warto przemyśleć kwestię deski podłogowej.

Jakie są zalety desek podłogowych?

Wybierając podłogę do swojego wnętrza, warto dłużej się nad tym zastanowić i postawić na coś naprawdę wspaniałego. Deska podłogowa w Warszawie nadaje bardzo naturalny charakter. To materiał, który sprawdzi się w wielu stylach, na przykład klasycznym, nowoczesnym, rustykalnym. Jest to przede wszystkim uniwersalne rozwiązanie. Deski podłogowe stanowią świetne tło i dają olbrzymie możliwości aranżacyjne. Poza tym, dzięki nim można otrzymać przytulną i ciepłą atmosferę, ponieważ drewno kojarzy się właśnie z domowym ciepłem.

Oprócz tego, deski podłogowej są bardzo funkcjonalne. Charakteryzuje je przede wszystkim duża wytrzymałość. Deski są zawarte i grube, dzięki czemu są odporne na uszkodzenia. Dzięki temu też deski są ciepłe w dotyku i świetnie izolują od zimna. Dodatkowo taka podłoga ma świetne właściwości akustyczne. Taką podłogę można łatwo odświeżyć i dzięki temu pozbędziemy się rys lub plam.

O czym warto pamiętać przy wyborze deski podłogowej?

Jeśli decydujemy się na podłogę drewnianą, powinniśmy mieć na uwadze właściwości fizyczne i budowę drewna, aby taka podłoga spełniała swoje funkcje. Ważna jest gęstość, która im wyższa, tym większa jest sprężystość, wytrzymałość i twardość drewna. Natomiast im wyższa jest twardość drewna, tym większa będzie jego odporność na uszkodzenia, zarysowania i wgniecenia. Równie ważna jest wilgotność drewna. Jeśli będzie nieodpowiednia, drewno będzie się wybrzuszać i odklejać. 

Mając do wyboru deskę litą lub wielowarstwową, które oferuje Skład Drewna Krzysztofiak, korzystnie jest wybrać drugi typ. Dzięki temu drewno nie będzie się odkształcać, skrzypieć i prężyć. Między deskami nie powstaną szczeliny, więc będzie to stabilna konstrukcja, która doskonale przewodzi ciepło. Deski wielowarstwowe świetnie sprawdzą się też przy ogrzewaniu podłogowym.

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.