28 maja 2024

Czym są żaluzje fasadowe? Budowa, korzyści oraz instalacja żaluzji zewnętrznych

2 min read
zaluzje do okien

Z osłonami zewnętrznymi najczęściej kojarzone są rolety, jednak obecnie w sprzedaży można znaleźć także alternatywny produkt – żaluzje fasadowe. Co warto wiedzieć na temat żaluzji montowanych na zewnątrz budynku? Sprawdzamy najważniejsze informacje!

Jak zbudowane są żaluzje zewnętrzne?

Wybór odpowiednich materiałów do osłon okien ma bardzo duże znaczenie. Wśród dostępnych propozycji znajdują się dzisiaj żaluzje fasadowe, które określane są także jako żaluzje zewnętrzne.

Żaluzje fasadowe przypominają standardowe żaluzje montowane wewnątrz budynku. Składają się z lameli, czyli z płaskich elementów umieszczonych na linkach i podwieszonych na kasecie. Do ich wykonania najczęściej używane jest lekkie i wytrzymałe aluminium, które malowane jest na różne kolory.

Zewnętrzne żaluzje mogą być sterowane ręcznie, ale bardzo często wyposaża się je w napędy, za pomocą których mogą być obsługiwane jeszcze wygodniej. Napęd może być wtedy sterowany również bezprzewodowo za pomocą pilota albo aplikacji na smartfona.

Zalety żaluzji fasadowych

Żaluzje zewnętrzne mają wiele zalet i obecnie coraz częściej wybierane są one zamiast rolet zewnętrznych. Dlaczego warto je zakupić?

Wśród głównych zalet rolet zewnętrznych znajdują się:

  • estetyczny wygląd

  • możliwość sterowania dopływem światła do pomieszczeń

  • opcjonalne właściwości antywłamaniowe

  • proste sterowanie

  • wysoka wytrzymałość

Gdzie kupić żaluzje zewnętrzne?

Osobom, które chciałyby zamówić żaluzje fasadowe Śląsk – https://krajewski.pl/produkt/zaluzje-fasadowe daje łatwy dostęp do wielu firm specjalizujących się w realizacji tego typu osłon okiennych.

Aby zakupić żaluzje zewnętrzne, warto zdecydować się na kontakt z paroma firmami, aby uzyskać indywidualną wycenę. Wyceny najczęściej przeprowadzane są całkowicie bezpłatnie.

Żaluzje fasadowe – jak wygląda montaż?

Na zamontowanie żaluzji fasadowych można zdecydować się zarówno wtedy, gdy budynek jest dopiero na etapie budowy, jak i wtedy, gdy został on już wzniesiony.

W pierwszym przypadku, czyli wtedy, gdy budynek jeszcze nie powstał, można zdecydować się na zamontowanie żaluzji fasadowych nad oknami, co powoduje, że ich kaseta nie jest wtedy widoczna. W efekcie cała osłona wygląda bardzo estetycznie.

Gdy budynek już istnieje, żaluzje mogą być zamontowane we wnękach okiennych – będą one wtedy lekko przesłaniały okno, albo też na fasadzie budynku – wtedy będą wystawały z płaszczyzny ścian zewnętrznych.

Aby wybrać najlepszy wariant żaluzji fasadowych, warto skonsultować się z firmą zajmującą się realizacją tego typu osłon okiennych. Dokładne informacje o ofertach można znaleźć na ich stronach.

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.