15 kwietnia 2024

Czas na wiosenny remont – są plany, a co z niezbędnymi akcesoriami?

3 min read

Luty powoli dobiega końca i równie powoli w naszych głowach rodzą się plany, jak przywitać wiosnę. Jednym z pomysłów jest to, by wreszcie zrobić dawno odkładany remont. Mamy zatem plan, świetnie! Ale czy jesteśmy odpowiednio przygotowani? O jakie akcesoria musimy zadbać? Sprawdźmy!

Skoro remont, to i pakowanie

Nawet, jeśli w życie wcielamy plan remontu jedynie jednego pomieszczenia, nie obejdzie się bez pakowania. W końcu musimy wynieść część rzeczy, żeby mieć swobodny dostęp do ścian czy też podłóg. Chcemy przecież uchronić je przed zabrudzeniami niemożliwymi do zlikwidowania i uszkodzeniami, które mogą nie nadawać się do naprawy. Czego zatem nie może zabraknąć na etapie przygotowań do remontu?

Odpowiednie kartony. Bez nich ani rusz. Wykorzystywanie dostępnych pudełek, w których niegdyś kurier dostarczył nam sprzęt AGD, komputer czy aparat fotograficzny, to zły pomysł. Takie opakowania nadają się jedynie do ponownego zapakowania właściwych przedmiotów. Całą resztę należy zabezpieczyć wkładając do kartonów. Warto pamiętać o tym, że nie są to tylko zwykłe pudełka. Grubość tektury, zastosowany rodzaj fali wpływają na wytrzymałość i trwałość. Kartony o odpowiednich właściwościach znajdziemy w sklepie Opakowania24.eu.

Poza grubością tektury, trzeba zwracać uwagę na rozmiary kartonów. Oczywiście im większe, tym więcej się w nich zmieści. Niestety duże pudełka, do tego ciężkie, będą bardzo niewygodne w przenoszeniu. Co gorsza, może się również okazać, że już w trakcie podnoszenia dolna warstwa zostanie przerwana, a dla delikatnych rzeczy oznacza to najczęściej uszkodzenia.

Po pakowaniu czas na zabezpieczenie remontowanego pokoju

Jeśli już udało się wszystko odpowiednio spakować i wynieść do innego pomieszczenia, czas na zabezpieczanie. Podłogi należy przykryć nie zwykłymi gazetami, lecz specjalną folią malarską. Nie jest to wcale o wiele droższe rozwiązanie, za to należycie chroniące podłogę i zapewniające bezpieczeństwo przeprowadzanych prac remontowych. Wyobraźmy sobie ustawianie drabiny na gazetach. Jeden nieostrożny krok, śliski papier i drabina może się złożyć, a dla nas oznacza to nawet złamanie podczas upadku z niej.

Przydaje się specjalna folia do ochrony okien. Usuwanie zachlapań z szyb jest czasochłonne i irytujące, a gdy pojawią się zabrudzenia nie tylko z farby, może być jeszcze gorzej, nie wspominając o czyszczeniu ram okiennych.

Na koniec zadbajmy o taśmę malarską. Dzięki niej fragmenty folii skleimy ze sobą, by utworzyć jedną całość chroniącą poszczególne powierzchnie. Taką taśmą wyznaczymy również równe linie na ścianach i sufitach podczas malowania, jeśli planujemy zastosowanie więcej niż jednego koloru.

To tylko kilka produktów, bez których nie może obejść się dobrze przeprowadzony remont. A właściwie… może, ale efekty dalekie od zadowolenia i trudności w sprzątaniu, to pewne. Inwestycja w kartony, folie i taśmy przeznaczone do takich realizacji, pozwoli uprzyjemnić remont i uczyni go sprawnym oraz płynnie przebiegającym.

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.