15 kwietnia 2024

Bramy segmentowe – co je charakteryzuje?

2 min read
brama garazowa

Podstawą każdego garażu jest dobra brama, która umożliwi jego wygodne otwieranie i zamykanie, a jednocześnie będzie chronić to, co w środku garażu przed warunkami atmosferycznymi, czy też przed niepożądanymi gośćmi. Jednym z typów bram garażowych są tak zwane bramy segmentowe. Co je charakteryzuje i gdzie można je zamówić?

Gdzie dostępne są bramy segmentowe?

Spośród miejsc, w których dostępne są bramy segmentowe w Bydgoszczy można wybierać naprawdę długo, więc warto mieć jakieś narzędzie, które umożliwi lepsze ich sprawdzenie i w ten sposób znacząco ułatwi podjęcie prawidłowej decyzji. Takim narzędziem jest na przykład internet, w którym można sprawdzić lepiej poszczególne firmy.

W sieci można natrafić na przykład na ofertę firmy Solplast Łuki PCV. Z reguły specjalizuje się ona w stolarce okiennej, czy też drzwiowej, lecz posiada również bardzo spory wybór bram garażowych, w tym oferuje właśnie bramy segmentowe, czyli jedne z najpopularniejszych bram na całym rynku.

Co charakteryzuje bramy segmentowe?

Bramy segmentowe to jedne z najczęściej spotykanych bram garażowych w całym kraju. Jak sama nazwa wskazuje składają się one ze specjalnych segmentów. W momencie gdy bramę się otwiera, to wszystkie segmenty są składane na specjalnym stelażu pod sufitem i w ten sposób można uzyskać wygodną bramę garażową, która nie potrzebuje żadnej dodatkowej przestrzeni do jej otwarcia, dzięki czemu można trzymać samochód nawet i pod samymi drzwiami garażu.

Nie możemy jednak zapominać o tym, że bramy segmentowe by mogły zostać zamontowane, to potrzebują całkiem sporo miejsca pod sufitem garażu, przez co powinien on być całkiem wysoki. W innym wypadku możemy mieć spory problem z umieszczeniem tam nieco wyższego samochodu, czy też z wygodnym poruszaniem się po garażu. Co ciekawe bramy segmentowe można też bardzo łatwo zautomatyzować. Nie ma problemu z tym, by były obsługiwane na przykład przez specjalnego pilota, z którego pomocą będzie można otworzyć bramę siedząc cały czas w swoim aucie.

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.