15 kwietnia 2024

Blachodachówka – jakimi parametrami kierować się przy jej wyborze?

2 min read
wybor blachodachowki

Blachodachówka jest bardzo często wybierana na pokrycie dachowe. Niewiele waży, więc jest łatwa w transporcie i dość prosta w montażu. Ogromną zaletą jest także jej estetyczny wygląd i niska cena. Jakimi parametrami należy kierować się przy jej zakupie? Podpowiadamy.

Blachodachówka i jej trwałość

Blachodachówka w Ostrowie Wielkopolskim powinna być wykonana z wysokiej jakości materiałów, które gwarantują jej trwałość i odporność na warunki atmosferyczne. Istotne znaczenie ma także zastosowana w niej powłoka wykonana z tworzywa sztucznego. Spełnia funkcję zarówno estetyczną, jak i zabezpieczającą. Jej rodzaj wpływa na cenę oraz wieloletnią trwałość.

Blachodachówka i jej wzór oraz kolor

Na rynku znajdziemy szeroki wybór blachodachówek w różnych stylach i kolorach. Dobór konkretnego modelu powinien zależeć od barwy elewacji, a także stylu naszego domu. Warto także pamiętać o tym, że ciemniejsze barwy powodują, że poddasze będzie szybciej się nagrzewać. Konkretna barwa może być także determinowana przez miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

Blachodachówka – na jakie parametry zwrócić uwagę?

Jeśli chcemy, aby blachodachówka była trwała i odporna na uszkodzenia mechaniczne to należy sugerować się jej grubością. Określone normy prawne definiują to, że nie może być ona cieńsza niż 0,4 mm. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać model o znacznie większej grubości. Warto w takim przypadku upewnić się, że jest ona pokryta powłoką organiczną, która charakteryzuje się zwiększoną wytrzymałością.

Istotnym parametrem jest także okres gwarancyjny. Najlepsi producenci blachodachówek podkreślają, że zachowa ona swoją naturalną barwę przez bardzo długie lata. Nie dojdzie więc od rozwarstwienia powłoki i zmiany odcienia koloru. Natomiast w przypadku tańszych modeli możemy liczyć jedynie na podstawową ochronę gwarancyjną, która dotyczy perforacji blachy, a więc sytuacji w której mogłoby dojść do jej rdzewienia. W zależności od producenta może ona wynosić nawet do 50 lat lub być bezterminowa.

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.