28 maja 2024

Bezrantowa miska WC, czyli higiena w małej łazience

3 min read
wc

Utrzymanie łazienki w czystości do nie lada wyzwanie. Trudno dostępne zakamarki, ciągły kontakt z wodą. Wilgoć i osady z kamienia sprawiają, że sprzątanie wymaga od nas sporego wysiłku i czasu. A  gdyby tak okazało się, że energię i czas moglibyśmy poświęcić na czynności znacznie przyjemniejsze, bo utrzymanie czystości w łazience nie będzie już tak pracochłonne? Okazuje się, że wystarczy odpowiednio wybrane wyposażenie, które nam sprawę ułatwi. Prawdziwym hitem jest bezrantowa miska WC!

Higiena przede wszystkim

Jednym z rozwiązań, dzięki któremu zdecydowanie łatwiej będzie nam utrzymać czystość w łazience jest bezrantowa miska WC. Jak sama nazwa wskazuje ten rodzaj toalety w przeciwieństwie do klasycznych modeli nie posiada rantów. To z kolei niweluje problem trudnodostępnych miejsc, w których gromadzi się osad z kamienia i woda. Idealne środowisko dla wszelkich drobnoustrjów nie ma więc szansy zaistnieć. W przypadku bezrantowej miski WC woda dokładnie opłukuje całą muszlę. Sklep internetowy Invena posiada w swojej ofercie dwa modele, które są jednocześnie ekologiczne, bo do spłukania wystarczą zaledwie 3 litry wody.

Brak rantu to nie jedyne ułatwienie w sprzątaniu naszej łazienki. Dostępne w sklepie internetowym modele zostały wyposażone w wolnoopadającą deskę z wypinanymi zawiasami. Dzięki nim z łatwością można ją odpiąć i wyczyścić zarówno muszlę, jak i deskę bez czyszczenia trudno dostępnych miejsc.

Bezrantowa miska WC jest zazwyczaj modelem wiszącym. Według norm budowalnych jej górna krawędź powinna znajdować się w odległości 40 cm od posadzki. To daje nam gładką i łatwo dostępną powierzchnię podłogi, którą myje się zdecydowanie łatwiej.

nyks

Aranżacyjne możliwości

Bezrantowa miska WC to nie tylko wygoda w utrzymaniu łazienki w czystości. W tym przypadku design idzie w parze z funkcjonalnością. To model, który doskonale sprawdzi się w nowoczesnych aranżacjach. Wszelkie mechanizmy bowiem są ukryte pod indywidualnie dobranymi płytkami. Widoczna pozostaje tylko estetyczna misa ceramiczna i efektowny przycisk. Sklep internetowy Invena prezentuje dwa modele miski bezrantowej: Dokos i Nyks. Pierwsza owalna z pewnością dopełni klasyczne wnętrze. Druga – kwadratowa to doskonała propozycja dla miłośników geometrycznych kształtów. Obie są dostępne w zestawie ze stelażem i przyciskiem polskiej firmy KK-POL. Warto również dodać, że miska WC Nyks w sklepie internetowym Invena dostępna jest także w atrakcyjnych zestawach, dzięki którym można w pełni urządzić łazienkę.

Ten rodzaj miski wymaga zabudowy, a to daje nam kilka aranżacyjnych możliwości. Dzięki temu zyskujemy dodatkową półkę na kosmetyczne bibeloty. Decydując się na szafkę nad toaletą również zyskujemy dodatkowe miejsce. Powstałą między szafką o zabudową wnękę możemy wykorzystać dekoracyjnie. Wystarczy tylko oświetlenie ledowe i kilka sukulentów, aby nadać łazience dodatkowego uroku.

Bezrantowa miska WC zatem to przede wszystkim wygodne, ale też modne rozwiązanie. Jedno z tych, dzięki którym sprzątanie stanie się prawdziwą przyjemnością.

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.