28 maja 2024

Bezprzewodowy pomiar objętości cieczy – dokładne informacje na odległość

2 min read
Pomiar objetosci cieczy mierniki bezprzewodowe

Prowadzenie pomiarów objętości cieczy prowadzone jest w różnych branżach. Aby uzyskać dostęp do informacji jeszcze łatwiej, stosuje się obecnie specjalne mierniki, które działają bezprzewodowo i pozwalają na łatwe przekazywanie aktualnych danych do systemu.

Gdzie stosuje się pomiar objętości cieczy?

Pomiary objętości cieczy, w tym wody, ścieków, płynów eksploatacyjnych są obecnie wykorzystywane w branżach komunalnej, spożywczej, chemicznej, wydobywczej. Umożliwiają one uzyskanie informacji dotyczących objętości konkretnych cieczy oraz parametrów jej przepływu, które potrzebne są do prowadzenia procesów technologicznych.

Do wykonania pomiarów objętości cieczy stosowane są różne rodzaje urządzeń pomiarowych. Pozwalają one na uzyskanie dokładnych informacji dotyczących obecnych poziomów cieczy i wykorzystanie danych do dalszych analiz.

Mierniki do pomiaru poziomu cieczy są przydatne w celu szybkiego ostrzegania o podwyższeniu poziomu płynów, dzięki czemu mogą szybko alarmować przy przekroczeniu wskazanych stanów. Pozwalają one również na efektywne planowanie procesów i zmniejszają koszty ich obsługi.

Pomiar objętości cieczy – mierniki bezprzewodowe

Pomiary cieczy mogą być prowadzone czujnikami kontaktowymi oraz bezdotykowymi. Mogą one również działać bezprzewodowo, dzięki czemu powalają na uzyskanie dostępu do potrzebnych informacji bez konieczności tworzenia przewodowego systemu.

Aby wykonać bezprzewodowy pomiar objętości cieczy – https://www.enko-pomiar.pl/przeplywomierze-ultradzwiekowe,14 stosowane są mierniki połączone z modułami umożliwiającymi przesył danych technikami radiowymi, GSM lub internetowymi. Nowoczesne systemy umożliwiają przekazanie danych na znaczną odległość, dlatego nie ma wtedy konieczności samodzielnego odczytywania informacji na mierniku.

Mierniki bezprzewodowe do odczytania parametrów poziomu cieczy mogą też współpracować z systemami informatycznymi w klasie SCADA, które pozwalają na automatyzację prowadzonych procesów. Wówczas system może informować i poziomach, regulować procesy, alarmować użytkownika wtedy, gdy zostaną przekroczone wskazane poziomy.

Gdzie zamówić mierniki do cieczy?

Mierniki stosowane do pomiarów poziomu cieczy w różnych zbiornikach można obecnie zakupić bezpośrednio u producentów oraz w sklepach dostarczających tego typu wyposażenie od różnych marek cieszących się powodzeniem wśród klientów.

Firmy, które chciałyby prowadzić pomiar objętości cieczy, mogą również zamówić go wraz z fachową obsługą, w tym z zaprojektowaniem systemu pomiarowego, jego wykonaniem oraz uruchomieniem zgodnie z oczekiwaniami klienta.

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.