22 czerwca 2024

Akumulatory do wózków widłowych – jak wybrać najlepsze?

2 min read

Wózki widłowe to wielkie usprawnienie, jeśli chodzi o pracę na produkcji i magazynach. Wózek może działać efektywnie, między innymi dzięki właściwym akumulatorom. Jak znaleźć odpowiednie?

W poszukiwaniu odpowiedniego akumulatora – na co zwrócić uwagę?

Wózki widłowe napędzane prądem cieszą się coraz większą popularnością wśród przedsiębiorców, właścicieli dużych hal i magazynów. Rozwiązania te mają wiele zalet. Elektryczne wózki widłowe są ciche, wydajne i łatwe w obsłudze. Do napędu takiego wózka niezbędny jest jednak odpowiedni akumulator. Szukać go należy w ofertach firm, sprzedających części do wózków widłowych. Jakie warunki powinny spełniać akumulatory do wózków widłowych?

Odpowiedni akumulator stanowi o napędzie wózka widłowego oraz o jego wydajności. Akumulator, który często się rozładowuje, może zaburzać pracę magazynu lub hali produkcyjnej, wpływając tym samym na normy pracownicze. Dobry akumulator powinien przede wszystkim zapewnić ciągłość pracy wózka. Akumulator musi być przede wszystkim pojemny. Właściwa pojemność pozwoli zaoszczędzić czas przeznaczany na ładowanie. Ważne też, by akumulator był łatwy, jeśli chodzi o montaż.

Gdzie szukać akumulatorów do wózków widłowych?

Czasami zakup nowego akumulatora jest konieczny, między innymi w przypadku kiedy sięga się po używane wózki widłowe. W sprzętach używanych akumulator może być wyeksploatowany na tyle, że zakup nowego staje się konieczny. Gdzie szukać akumulatorów? Zakupić je można w niektórych firmach, których głównym polem działania jest serwis wózków widłowych. Warto szukać przede wszystkim oryginalnych akumulatorów i innych części zamiennych.

Serwis bardzo często jest miejscem, gdzie sprzedawane są także części do wózków widłowych. W serwisie zazwyczaj dostępne są oryginalne części zamienne, dzięki czemu zakupiony akumulator z pewnością spełni oczekiwania co do wydajności. W serwisach często zakupić można także koła do wózków widłowych i inne elementy niezbędne do właściwego korzystania ze sprzętu.

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.