15 kwietnia 2024

3 rodzaje elektronarzędzi, które przydadzą się podczas remontu

3 min read
3 rodzaje elektronarzędzi, które przydadzą się podczas remontu

Sprawne przeprowadzenie remontu, w dużej mierze zależy od zaopatrzenia się w odpowiednie elektronarzędzia akumulatorowe. Przed zakupem sprzętu, warto dokładnie przeanalizować, jakie prace będą wykonywane i co za tym idzie – jakie narzędzia, mogłyby je zoptymalizować. Bez wątpienia, w kuferku każdego majsterkowicza powinny znaleźć się takie elektronarzędzia, jak wiertarka, wkrętarka i szlifierka kątowa.

 1. Wiertarki

Wiertarki to elektronarzędzia bez których nie sposób się obejść podczas remontu. Służą przede wszystkim do:

 • wiercenia i rozwiercania otworów przeznaczonych do wbijania kołków, klinów, wzmocnień i mocowań,
 • dokładnego mieszania składników farb, klejów oraz mieszanek gipsowych i betonowych,
 • sprawnego wykonywania prac remontowych, dzięki zastosowaniu dodatkowego osprzętu, takiego jak np. tarcze tnące, szlifujące i polerujące czy końcówki gwintujące.

Producent elektronarzędzi Würth oferuje zarówno wiertarki amatorskie, jak i profesjonalne. Do wykonywania drobnych prac domowych, najlepsze będą modele o mocy od 500 do 700 W. To właśnie od mocy urządzenia zależy, jakiej wielkości otwory będzie można z jego pomocą otrzymać. Elektronarzędziem o mocy 600 W, można wywiercić w betonie i metalu otwór o średnicy do 13 mm, natomiast w drewnie do 25 mm. W przypadku większych otworów, jak chociażby pod gniazdka elektryczne, trzeba będzie użyć urządzenia o mocy 800 W.

 1. Wkrętarki

Elektronarzędzie akumulatorowe, które przyda się podczas drobnych remontów, to wkrętarka lub wiertarko-wkrętarka. Tego typu urządzenia, z powodzeniem posłużą do:

 • skręcenia oraz rozkręcenia szaf, szafek i mebli,
 • złożenia lub naprawy sprzętów AGD i RTV,
 • wywiercenia niewielkich dziur w miękkich materiałach.

Główną zaletą wkrętarek jest to, że są lżejsze i poręczniejsze od wiertarek. Dzięki temu, że są wyposażone w kilkustopniową regulacje prędkości obrotów, idealnie sprawdzają się przy wykonywaniu precyzyjnych zadań. To rodzaj elektronarzędzi, który przyda się przy wszelkiego rodzaju naprawach, montażach i majsterkowaniu.

 1. Szlifierki kątowe

Szlifierki kątowe to wielofunkcyjne elektronarzędzia akumulatorowe, które są niezastąpione podczas remontu. Z tego powodu, powinny się znaleźć w kuferku każdego majsterkowicza. Można ich użyć do:

 • cięcia i szlifowania betonu, metalu lub innych twardych materiałów,
 • przecinania prętów zbrojeniowych i blachy,
 • cięcia elementów zbrojeniowych oraz ceramiki,
 • szlifowania twardych powierzchni,
 • złuszczania farb oraz szczotkowania i oczyszczania powierzchni,
 • polerowania.

Würth to producent elektronarzędzi, który ma w swojej ofercie zarówno szlifierki idealne do amatorskiego użytku, jak i te profesjonalne. Do usuwania rdzy, przycinania płytek ceramicznych oraz innych drobnych prac remontowych, najlepsze będą szlifierki z tarczą o średnicy 115 mm, które dzięki temu, że mają małą masę, idealnie nadają się do drobnych prac.

Decydując się na zakup elektronarzędzi akumulatorowych, należy wziąć pod uwagę zakres prac, jakie przy ich udziale będą wykonywane, jakość i wydajność sprzętu, jak również własne umiejętności. Würth to producent elektronarzędzi, który oferuje wysokiej klasy wiertarki, wkrętarki czy szlifierki. Produkty dostępne są na stronie. Dzięki szerokiej ofercie sprzętu, każdy majsterkowicz bez problemu znajdzie narzędzia idealne dla siebie.

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.